Doktorat Wdrożeniowy w Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-03-29

Doktorat Wdrożeniowy w Politechnice Gdańskiej

campus GUT_9
To nowy model współpracy uczelnia-biznes.

Możliwość realizacji doktoratów wdrożeniowych została określona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2017. Głównym założeniem tego programu jest ułatwienie rozpoczęcia współpracy firm i uczelni w zakresie realizacji badań skupionych wokół problemu wskazanego przez firmę.

Firma wskazuje istotny dla niej problem technologiczny, który będzie przedmiotem badań prowadzonych przez Doktoranta i nadzorowanych przez wybranego Promotora. Doktorantem jest pracownik Firmy zgłaszającej problem badawczy.

Czas przeznaczony na realizację badań został określony na 4 lata. W tym czasie Doktorant zobowiązany jest dokumentować realizowane badania i uzyskiwane rezultaty oraz konsultować je ze swoim Promotorem. Na koniec procesu Doktorant składa rozprawę doktorską lub podsumowanie cyklu międzynarodowych publikacji w recenzowanych czasopismach.

Stopień naukowy doktora uzyskany w wyniku realizacji doktoratu wdrożeniowego jest identyczny ze stopniem uzyskiwanym przez słuchaczy studium doktoranckiego.

Zapraszamy do Szkoły Doktorskiej Wdrożeniowej