wftims

Wydział FTIMS należy do najbardziej interdyscyplinarnych, umiędzynarodowionych oraz aktywnych naukowo jednostek Politechniki Gdańskiej. 
1.  Współprowadzimy  3 kierunki interdyscyplinarne
2.  Mamy 6 programów podwójnego dyplomowania, pozwalających uzyskać dyplom z drugiej uczelni partnerskiej w Europie, cztery programy studiów realizowanych w pełni w języku angielskim na poziomie magisterskim oraz umowy na wymianę międzynarodową z 62-oma uczelniami z 23 krajów. 
3. Realizujemy 7 międzynarodowych oraz 22 krajowe projekty badawcze
4. Rokrocznie należymy do czołówki najbardziej aktywnych jednostek PG w zakresie publikacji naukowych w międzynarodowych czasopismach naukowych

Kim zostaniesz po studiach?


•    Absolwent FTIMS to specjalista stworzony do rozwiązywania fundamentalnych problemów w przemyśle oraz instytutach naukowo-technicznych. To osoba, która kreatywnie potrafi rozwiązać istniejący problem w przedsiębiorstwie i wpłynąć pozytywnie na jego rozwój. Specyfika pracy bardzo zależy od obranego kierunku.
•    Matematycy są potrzebni w każdej dziedzinie przemysłu, ale również w sektorze finansowym i informatyce. Specjalizują się w modelowaniu matematycznym, analizie ryzyka oraz analizie danych. Absolwenci pracują zarówno w bankowości, ubezpieczeniach, jak i w firmach IT, centrach analizy, ale także i w przemyśle ciężkim czy dużych firmach produkcyjnych. 
•    Fizycy będą skupieni głównie na problemach wymagających wyjścia od fundamentalnej natury zagadnienia i przełożenia go na innowacyjne rozwiązanie. Natomiast absolwenci specjalności informatyka stosowana łączą w sobie wiedzę programistyczną z rozumieniem tego, jak działa świat. Pozwala im to na zastosowanie informatyki w realnych rozwiązaniach w sektorze przemysłowym. Absolwenci tych kierunków znajdują pracę w każdej gałęzi przemysłu, od dużych firm produkcyjnych, poprzez przedsiębiorstwa wytwarzające aparaturę pomiarową i badawczą, w branży energetyki czy w centrach naukowo-badawczych. 
•    Inżynierowie materiałowi są potrzebni wszędzie tam, gdzie używa się materiałów, czyli w praktycznie każdym sektorze gospodarki. Ich zadaniem jest odpowiedni dobór, modyfikacja, a czasem wręcz zaprojektowanie i wytworzenie nowego materiału, który najlepiej spełni się w danym zastosowaniu. Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki: od przemysłu chemicznego, poprzez medycynę, motoryzację, energetykę, przemysł zbrojeniowy, po kosmetologię. 
•    Nanotechnolodzy to ludzie znajdujący pracę w najnowocześniejszych gałęziach przemysłu. Wszędzie tam, gdzie istniejące materiały nie są w stanie spełnić ekstremalnych wymagań danej technologii musi pojawić się nanotechnolog. Taka działalność jest niezbędna w bardzo wielu dziedzinach: od farmaceutyki i kosmetologii, poprzez energetykę i elektronikę, po lotnictwo i przemysł kosmiczny.
•    Inżynierowie biomedyczni to specjaliści stosujący osiągnięcia współczesnej techniki w polepszeniu jakości i sprawności procesów leczenia oraz ochrony i jakości zdrowia, a także życia człowieka. Pracują w każdym sektorze związanym z medycyną, począwszy od szpitali i klinik, poprzez centra badawcze, w instytucjach monitorowania bezpieczeństwa zdrowia i środowiska, na firmach biotechnologicznych kończąc.