Obecnie na wydziale kształcą się studenci na pięciu kierunkach, w tym dwóch międzywydziałowych. Są to: Fizyka techniczna, Matematyka, Nanotechnologia, Inżynieria materiałowa oraz Inżynieria biomedyczna. Od października 2024 r. planujemy uruchomić wraz z WETI nowy międzywydziałowy kierunek: Technologie Przemysłu 5.0.

Studia umożliwiają korzystanie z najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych oraz ze światowej klasy laboratoriów. Studenci biorą udział w wielu projektach naukowych, również międzynarodowych. Już studenci studiów I stopnia są zachęcani do pracy naukowej, nie tylko w ramach prac dyplomowych, ale również indywidualnych projektów badawczych. Dzięki temu studenci WFTiMS otrzymują tak prestiżowe wyróżnienia jak stypendia ministra czy Diamentowy Grant.