Piknik Nauki Fahrenheita | Politechnika Gdańska

28 - 8 Maj 2023

Kategoria: Edukacja

Typ: Festiwal

Uczelnie Fahrenheita zapraszają na Piknik Nauki Fahrenheita, który odbędzie się 28 maja na Górze Gradowej w Gdańsku.

Wśród licznych atrakcji, pokazów i warsztatów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie! Tegoroczna edycja pikniku odbędzie się pod hasłem „Nauka z klimatem”. Wstęp wolny

W programie m.in.:

• Miasteczko naukowe Uczelni Fahrenheita, na które składać się będzie 45 namiotów, w których odbędą się warsztaty i zabawy edukacyjne.
  • Scena naukowa, gdzie odbędą się m.in.: pokaz mody zero waste, spektakularny science show, naukowy stand up, losowanie nagród dla uczestników gry terenowej, a także miniwykłady z pokazami.
  • Strefa eduzabawy z warsztatami w popularnej i lubianej formule „do it yourself”
  • Dla miłośników atrakcji o charakterze artystycznym Teatr Miniatura przygotował spektakl inspirowany Danielem Fahrenheitem pt. „Laboratorium Fahrenheita”, który w trakcie trwania pikniku zostanie zaprezentowany dwukrotnie.