Bałtycki Festiwal Nauki | Politechnika Gdańska

25 - 28 Maj 2023

Kategoria: Edukacja

Typ: Festiwal

Ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych podczas tegorocznej, 20. edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

W dniach 25-27 maja Politechnika Gdańska będzie odkrywać przed odwiedzającymi zakamarki uczelnianych pracowni i laboratoriów oraz tajniki poszczególnych dziedzin nauki, a w niedzielę 28 maja – wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Gdańskim – zaproponuje szereg atrakcji podczas Pikniku Nauki Fahrenheita, organizowanego przez Uczelnie Fahrenheita w Centrum Nauki Hevelianum.

Bałtycki Festiwal Nauki to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Studenci i pracownicy PG, z myślą o odwiedzających tego dnia politechniczny kampus, przygotowują bogatą ofertę zajęć z różnych dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez fizykę i matematykę, aż po automatykę z robotyką. Można wziąć udział w warsztatach, dyskusjach i pokazach laboratoryjnych, wysłuchać wykładów, obejrzeć prezentacje multimedialne czy spędzić czas ma pikniku naukowym. BFN to także okazja, by zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

W BFN może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wstęp jest bezpłatny, ale na część zajęć obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem  Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

Sprawdź program