Politechnika Talentów | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydarzenia

Politechnika Talentów

21 - 22 Wrzesień 2023

Kategoria: Edukacja

Typ: Szkoła letnia

Młodzież z kilkunastu liceów i techników plasujących się w pierwszej dziesiątce rankingu Fundacji „Perspektyw” 2023 weźmie udział w zajęciach na PG, a także spotka się z rektorami, naukowcami i studentami.

Już 21 i 22 września 2023 młodzież z kilkunastu liceów i techników plasujących się w pierwszej dziesiątce rankingu Fundacji „Perspektyw” 2023 weźmie udział w zajęciach na Politechnice Gdańskiej, a także spotka się z rektorami, naukowcami i studentami. 

Uczestnicy Politechniki Talentów wezmą udział w warsztatach naukowych i zajęciach praktycznych w laboratoriach, gdzie do wyboru mają aż sześć bloków tematycznych. Uczniowie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami mogą zapisać się na zajęcia w panelu:

  • biologiczno-chemicznym,
  • biznesowo-ekonomiczno-angielskim,
  • architektoniczno-budowlanym,
  • elektroniczno-informatycznym,
  • matematyczno-fizyczno-informatycznym,
  • mechaniczno-energetyczno-technicznym.

Czekają na nich m.in. warsztaty z obrazowania mikroskopowego, interaktywnego projektowania w technologii VR, tworzenia gier komputerowych, budowy kondensatora elektrochemicznego czy podstaw sztuki negocjacji w języku angielskim.

Poza dużą dawką praktycznej nauki na młodzież czekają również warsztaty rozwoju talentów, które poprowadzą doradcy zawodowi z Centrum Rozwoju TalentówCentrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Biura Karier i Absolwentów PG.

Dla chętnych Centrum Sportu Akademickiego przygotowuje również dużą dawkę ruchu. Będzie można wybrać swoją ulubioną dyscyplinę lub spróbować nowych sportów. W ofercie m.in. koszykówka, także 3x3, wioślarstwo, tenis ziemny, judo, pływanie, aerobik i wiele innych.

By poznać najciekawsze zakamarki kampusu uczelni, będzie można wziąć udział w specjalnej grze terenowej przygotowanej przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. A wieczorem nie może zabraknąć wspólnej imprezy w Akademickim Klubie „Kwadratowa”, po której osoby przyjeżdżające spoza Gdańska spędzą noc w akademiku.