Wspólne otwarcie roku akademickiego pomorskich uczelni | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydarzenia

Wspólne otwarcie roku akademickiego pomorskich uczelni

30 September 2023 10:00 - 12:00

Kategoria: Inne

Typ: Inauguracja roku akademickiego

30.09.2023 w Gdańsku z inicjatywy Uczelni Fahrenheita pomorskie uczelnie wyższe i władze samorządowe uroczyście otworzą rok akademicki 2023/2024.

To wyjątkowe wydarzenie w skali kraju, podkreślające rolę środowiska akademickiego w życiu miasta.

Po raz drugi barwny pochód środowiska akademickiego zainauguruje rok akademicki w Gdańsku. Kilkanaście pomorskich uczelni, wśród których nie zabraknie rzecz jasna Politechniki Gdańskiej, spotka się w ostatnią sobotę września o godzinie 10:00 przy Złotej Bramie. Akademicy przemaszerują Traktem Królewskim aż pod Dwór Artusa, gdzie odbędzie się oficjalna część uroczystości. Usłyszymy przemówienia władz samorządowych oraz władz uczelni i reprezentantów studentów. Wydarzenie uświetnią akrobaci, Gdańska Orkiestra Akademicka, występy chórów trzech uczelni, a także niepowtarzalne carillony, odgrywające Gaudeamus igitur.

Zapraszamy wszystkich członków społeczności akademickiej Uczelni Fahrenheita z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi! Pokażmy, że nauka jest jednym z kluczowych motorów rozwoju naszego miasta i całego regionu, jak również świetną okazją do integracji społeczności akademickiej! Do udziału zapraszamy również mieszkańców, turystów i wszystkich chętnych.

Niech żyje nauka!

Organizatorami wydarzenia są Uczelnie Fahrenheita i Miasto Gdańsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska.