Ogólnopolski Dzień Otwarty PG | Politechnika Gdańska

21 March 2024 09:00 - 15:00

Kategoria: Edukacja

Typ: Dzień otwarty

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół średnich. Jego celem jest prezentacja oferty studiów na PG.

Przed Gmachem Głównym czynne będzie politechniczne miasteczko, w którym uczestnicy będą mieli okazję spotkać przedstawicieli każdego z ośmiu wydziałów oraz wybranych jednostek uczelni. Na dziedzińcach Gmachu Głównego będzie można zapoznać się z działalnością studentów w ramach Forum Organizacji i Kół Naukowych (FOKA), natomiast w Auli PG wysłuchać będzie można ciekawych wykładów, będących przykładem zagadnień charakterystycznych dla poszczególnych wydziałów.

Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zaprosi gości do udziału w grze terenowej. Uczestnicy będą mogli odwiedzić także poszczególne budynki i mieszczące się w nich wydziały, zapoznając się jednocześnie z ich ofertą dydaktyczną.

Całość uzupełnią wydarzenia on-line, które zaplanowano po godzinie 15:00.