Jubileuszowy Koncert Plenerowy | Politechnika Gdańska

22 June 2024 20:30 - 23:30

Kategoria: Kultura

Typ: Jubileusz

W sobotę 22 czerwca o godz. 20.30 plac przed Gmachem Głównym zamieni się w koncertową scenę, na której pięć połączonych chórów pod batutą prof. Mariusza Mroza wykona kantatę sceniczną Carla Orffa „Carmina Burana".

Politechnika zaprasza całą społeczność akademicką, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających nasz region na to wyjątkowe wydarzenie. Na scenie pod batutą prof. Mariusza Mroza z PG wystąpią: Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni", Chór Politechniki Warszawskiej, chór dziecięcy „Canzonetta" Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Operowy Chór Dziecięcy Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Towarzyszyć im będą soliści: Anna Fabrello – sopran, Adam Sobierajski – tenor, Tomasz Rak – baryton oraz Orkiestra Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Artyści wykonają kantatę sceniczną „Carmina Burana” autorstwa Carla Orffa. „Carmina Burana" to nazwa trzynastowiecznego zbioru świeckich pieśni i poezji, głównie o tematyce miłosnej, na podstawie których w XX wieku niemiecki kompozytor i dyrygent Carl Orff skomponował utwór na orkiestrę, chór i głosy solowe. Dominują w nim rytm i prosto zharmonizowane partie chóralne. Najsłynniejszym fragmentem kantaty jest, znana nie tylko melomanom, rozpoczynająca i kończąca utwór pieśń chóru „O Fortuna".

Wydarzenie ma charakter piknikowy, otwarty dla wszystkich: zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Przewidziana została płatna strefa gastronomiczna. Ze względu na fakt, że koncert nie jest biletowany, prosimy o wcześniejsze przybycie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.