Wspólne otwarcie roku akademickiego pomorskich uczelni | Politechnika Gdańska

Wspólne otwarcie roku akademickiego pomorskich uczelni

5 October 2024 11:00 - 12:30

Kategoria: Inne

Typ: Inauguracja roku akademickiego

Już po raz trzeci reprezentanci pomorskich uczelni wyższych, władz samorządowych, środowisk doktoranckich i studenckich uroczyście zainaugurują rok akademicki barwnym przemarszem przez ul. Długą w samym sercu Gdańska.

Do udziału w tym wyjątkowym na skalę kraju wydarzeniu zapraszają Uczelnie Fahrenheita oraz Prezydenta Miasta Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz.

Barwny przemarsz przy akompaniamencie muzyków i dźwiękach carillonów to symbol integracji i jedności środowiska akademickiego, a także celebracja wspólnych wartości oraz celów dla nauki i szkolnictwa wyższego w naszym regionie.

Harmonogram wydarzenia:

• 10.15–10.50 – ustawianie uczestników zgodnie ze strukturą parady (miejsce: Targ Węglowy obok Katowni)
  • 11.00 – rozpoczęcie parady z udziałem władz samorządowych, reprezentantów pomorskich uczelni oraz środowisk artystycznych
  • 11.00–11.30 – uroczyste przejście ul. Długą (Traktem Królewskim)
  • 11.30–12.00 – część oficjalna – przemówienia prezydent Aleksandry Dulkiewicz, władz uczelni, studentów oraz doktorantów

Zapraszamy wszystkich członków społeczności akademickiej Uczelni Fahrenheita z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi! Pokażmy, że nauka jest jednym z kluczowych motorów rozwoju naszego miasta i całego regionu, jak również świetną okazją do integracji społeczności akademickiej! Do udziału zapraszamy również mieszkańców, turystów i wszystkich chętnych.

Niech Żyje Nauka!

Organizatorami wydarzenia są Uczelnie Fahrenheita i Miasto Gdańsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska.