Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na WZiE | Politechnika Gdańska

8 - 9 Listopad 2021

Kategoria: Edukacja

Typ: Spotkanie

Wydział Zarządzania i Ekonomii PG organizuje wydarzenia, warsztaty i spotkania z naukowcami w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Forma zajęć stacjonarna oraz zdalna. Na część zajęć wymagane zapisy. Zapraszamy

Jak co roku Wydział Zarządzania i Ekonomii (WZiE) organizuje wydarzenia, warsztaty i spotkania z naukowcami w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 8-14 listopada WZiE jest partnerem Agencji Rozwoju Pomorza.

Program wydarzeń na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej:

8 listopada - poniedziałek

9:00, Audytorium 007 - Powitanie uczestników - uczniów klasy politechniczno-językowej z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku

Prowadzący: dr Katarzyna Stankiewicz, dr Michał Tomczak

9:15-10:45, Audytorium 007 – warsztaty dla licealistów pt. „Przedsiębiorcze zespoły”

Prowadzący: dr Katarzyna Stankiewicz, dr Michał Tomczak

11:00-11:30, Audytorium 007 – Spotkanie licealistów z przedstawicielami Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej na temat tego jak robić „research” oraz dlaczego warto być aktywnym

15.15-16.15, on-line – wejście na spotkanie - spotkanie z ekspertami w zakresie stratupów (prelekcja i sesja pytań):

• Krzysztof Malicki : były CEO Datera, Aiton Caldwell, Excento, Emobio obecnie CEO nowego strat-upu Trusted-Twin, nt. Jak być liderem we własnej firmie?
  • Przemysław Sola - Były dyrektor Inkubatora AIP, CEO funduszu Aligo VC, dziś przedsiębiorca. nt. Jakich projektów szukają inwestorzy?

9 listopada - wtorek

#TransferDay - spotkanie dla przedsiębiorców zainteresowanych sukcesją, w ramach podsumowania projektu międzynarodowego InBets+ BSR, realizowanego przez Politechnikę Gdańską jako partnera.

Obowiązują zapisy

9:00-9:30 - Rejestracja uczestników

9:30 - Otwarcie Transfer Day - dr hab. Magdalena Olczyk, prof. PG; dr inż. Marzena Grzesiak, prof. PG; dr Aniela Mikulska; dr inż. Anita Richert – Kaźmierska

9:35-10:25 - Sukcesja w firmie rodzinnej - czyli co zdarzyć się może? / Piotr Grabowski, radca prawny, wspólnik zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

10:25-10:35 - Przerwa

10:35-11:25 - Podatki zmorą procesu sukcesji? / Kamil Skomorowski, doradca podatkowy, Partner w TaxLab

11:25-12:00 - Przerwa kawowa

12:00-12:50 - Czym jest sukcesja, a czym może być? Psychologia w sukcesji / Izabela Kielczyk, psycholog biznesu, właściciel Bellako Sp. z o.o.

12:50-13:30 - Pokolenia zaangażowane w CSR / dr Paweł Kaczmarczyk - Czepczyński Family Foundation

13:30-14:10 - Przerwa na lunch

14:10-15:00 - Firma rodzinna i sukcesja - panel dyskusyjny / dr Małgorzata Wejer - MGJ Sp. z o.o.  / Katarzyna Kolmetz - Współwłaściciel P.P.H.U. POLIPACK s.j.

16:15-17:15, on-line – link to the workshop – warsztat Design Thinking

Learn the basics of Design Thinking. Speed up your innovation, make your design process more structured and more efficient. Think outside the box, find different perspectives and empathise with your end-user. Practical and interactive workshop for all!

The workshop will be held online on MS Teams platform. A microphone is required for group tasks.

Lecturer: mgr Jakub Golik

W ramach tegorocznych wydarzeń kontynuowany będzie cykl spotkań Przedsiębiorczość z 10 Muzą. Polecamy obejrzeć w dniach 8-15 listopada filmy, które będą omawiane na zajęciach z przedsiębiorczości:

Ponadto w holu WZiE będzie można obejrzeć plakaty konferencyjne wykonane przez studentów WZiE dotyczące ujęć przedsiębiorcy/przedsiębiorczości w koncepcjach wybranych ekonomistów.

Zapraszamy!

Adres URL dla wydarzenia ONLINE