Kolos z Algebronu, czyli zgamifikowana algebra liniowa (ETI) | Politechnika Gdańska

Kolos z Algebronu, czyli zgamifikowana algebra liniowa (ETI)

18 March 2022 13:00 - 15:00

Kategoria: Edukacja

Typ: Szkolenie

Studenci I roku WETiI w semestrze zimowym mieli okazję przetestować prototyp aplikacji wspierającej systematyczną pracę i motywację w ramach przedmiotu algebra liniowa. Czy Poszukiwacze pokonali Kolosa z Algebronu?

Kolos z Algebronu, czyli zgamifikowana algebra liniowa na WETiI

Studenci 1. roku WETiI w semestrze zimowym mieli okazję przetestować prototyp aplikacji wspierającej systematyczną pracę w ramach przedmiotu algebra liniowa. Studenci jako Poszukiwacze podjęli próbę wydostania się z Podziemi Algebronu. Aby wydostać się z podziemi (być zwolnionym z egzaminu) musieli zebrać cztery części amuletu, których strzegły monstra (kolokwia z 4 działów). Skompletowany amulet dawał moc bycia niewidzialnym i chronił przed starciem z Kolosem z Algebronu (egzamin). Aby tego dokonać, musieli trenować swoją zręczność podczas treningów magicznych i siłowych (rozwiązywanie zadań), co gwarantowało im bezszelestne przejście obok Kolosa i wydostanie się z Podziemi. Za treningi otrzymywali monety, które mogli wykorzystać na zakupy magicznych atrybutów w kramie, w tym Eliksiru Uzdrawiający (możliwość poprawy jednego z kolokwiów).

Prowadząca: dr Barbara Wikieł, prof. uczelni (dyrektorka Centrum Matematyki) oraz Agnieszka Gosk (programistka i pomysłodawczyni fabuły, CNE).