Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki z nagrodą Siemensa | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2019-07-05

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki z nagrodą Siemensa

Na zdjęciu znajduje się mgr inż. Jacek Szkopek ubrany w ciemny garnitur i białą koszulę trzymający w ręku dyplom, który uzyskał zdobywając III miejsce w IX Konkursie o nagrodę Siemensa. Mężczyzna stoi na tarasie dziedzińca.

Absolwent, a także aktualny doktorant Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, mgr inż. Jacek Szkopek zdobył 3. miejsce w IX Konkursie o nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Automatyki i Robotyki.

Nagroda została przyznana za pracę dyplomową magisterską Chwytak antropomorficzny napędzany mięśniami pneumatycznymi, która została wykonana w Katedrze Mechatroniki i Inżynierii Wysokich Napięć pod opieką dr. inż. Łukasza Dolińskiego.

W celu wspierania rozwoju młodych naukowców i studentów, firma Siemens ufundowała również sprzęt do pracowni na uczelniach, z których wywodzą się nagrodzeni laureaci.

Celem dorocznego konkursu, organizowanego wspólnie przez firmę Siemens i Politechnikę Warszawską jest promowanie wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych, w tym najlepszych prac dyplomowych, zrealizowanych w instytucjach akademickich w Polsce.

Nagrody zostały wręczone w dniu 25 czerwca 2019 roku na uroczystej gali promocji akademickich na Politechnice Warszawskiej.