Młodzi naukowcy z PG ze stypendiami ministra | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2019-11-22

Młodzi naukowcy z PG ze stypendiami ministra

Na zdjęciu znajduje się logo Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sześcioro wybitnie zdolnych młodych naukowców z Politechniki Gdańskiej znalazło się w gronie stypendystów ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Minister Jarosław Gowin uhonorował naukowców, którzy „prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu”.

W gronie stypendystów ministra znaleźli się: dr hab. inż. Justyna Płotka-Wasylka (Wydział Chemiczny), dr inż.  Mariusz Marć (Wydział Chemiczny), dr Adam Marszk (Wydział Zarządzania i Ekonomii), dr Rafał Andrzejczyk (Wydział Mechaniczny), dr inż. Tomasz Muszyński (Wydział Mechaniczny) i dr inż. Karolina Cysewska (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki)

Laureaci z Politechniki Gdańskiej będą otrzymywali stypendia w wysokości 5.390 zł miesięcznie przez trzy lata.

W tym roku stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na łączną kwotę 40 mln zł przyznano 211 wybitnym  młodym naukowcom. Lista laureatów dostępna jest na stronie MNiSW.