Architekt z PG laureatką konkursu na pracę dyplomową dotyczącą problematyki mieszkalnictwa | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-01-29

Architekt z PG laureatką konkursu na pracę dyplomową dotyczącą problematyki mieszkalnictwa

Na zdjęciu znajduje się dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz. Kobieta o ciemno blond długich włosach ubrana jest w białą marynarkę oraz biało zieloną bluzkę, pięknie się uśmiecha.

Praca doktorska dr inż. arch. Weroniki Mazurkiewicz z Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury została wyróżniona w konkursie na najlepsze prace dyplomowe poświęcone problematyce mieszkalnictwa pt. „PUM – Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców”, zorganizowanym przez PFR Nieruchomości S.A. w partnerstwie z Fundacją PFR i Wydawnictwem Bęc Zmiana. Wśród laureatek konkursu znalazła się także absolwentka PG Aleksandra Gordowy.

Dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz otrzymała wyróżnienie II stopnia za pracę doktorską pt. „Współczesne instrumenty kształtowania obrzeżnych struktur miejskich o charakterze kompleksowym”, obronioną na Wydziale Architektury PG pod opieką naukową prof. dr hab. inż. arch. Piotra Lorensa (promotor), dr hab. Małgorzaty Dymnickiej, prof. uczelni (drugi promotor) oraz dr inż. arch. Justyny Boruckiej (promotor pomocniczy).

Badania, którymi zajmuje się dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz dotyczą głównie podnoszenia jakości życia w miastach, w tym planowania strategicznego wpływającego na jakość życia miejskiego.

– Tematyka doktoratu była związana z kształtowaniem współczesnych struktur miejskich o charakterze kompleksowym na podstawie zasad zawartych w pozaustawowych instrumentach planistycznych, takich jak np. master plany – mówi architekt.

Dodajmy, że pierwszą nagrodę za pracę pt. „Przyjemność nudy. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna w kontekście kamienicy mieszkalnej w Łodzi przy ulicy Wschodniej”, napisaną na Wydziale Architektury Delft University of Technology w Holandii otrzymała mgr. inż. arch. Aleksandra Gordowy, absolwentka studiów inżynierskich na Wydziale Architektury PG.

Na konkurs wpłynęło w sumie 63 zgłoszeń z polskich i zagranicznych uczelni wyższych. Więcej informacji o konkursie można znaleźć [tutaj].

97 wyświetleń