Złoty Inżynier 2019 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-03-02

Złoty Inżynier 2019

Na zdjęciu na pierwszym planie znajduje się mgr inż. Janusz Ochociński ubrany w ciemny garnitur, trzymający w rękach zdobytą statuetkę Złotego Inżyniera oraz dyplom. Na drugim planie znajduje się dwóch mężczyzn ubranych w ciemne garnitury oraz kobieta ubrana w kremową marynarkę i czarną sukienkę.

Jednym z tegorocznych laureatów XXVI edycji plebiscytu o tytuł Złotego Inżyniera Przeglądu Technicznego został mgr inż. Janusz Ochociński, absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego z roku 1981. Pan Janusz Ochociński jest obecnie dyrektorem operacyjnym w międzynarodowej spółce Guala Closter DGS Poland we Włocławku. Od 25 lat czuwa nad produkcją i doskonaleniem procesów technologicznych  oraz rozwojem konstrukcji maszyn do wytwarzania zakrywek stalowych do napojów, w firmie, która jest jednym z największych w Europie dostawców tego typu wyrobów. W uroczystej gali finałowej, 27 lutego 2020 roku w Warszawskim Domu Technika, Politechnikę Gdańską reprezentował prof. dr hab. inż. Krzysztof Kaliński, prodziekan ds. nauki Wydziału Mechanicznego.