Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki laureatem XXV edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-10-19

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki laureatem XXV edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa

Na zdjęciu znajduje się dr inż. Patrick Strankowski laureat konkursu o Nagrodę Simensa ubrany w ciemny garnitur i jasną koszulę. Stoi w pomieszczeniu targowym, gdzie znajdują się stoiska wystawiennicze.

Dnia 29 września 2020, jury Konkursu o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych ogłosiło listę zwycięzców XXV edycji. Wśród laureatów jest dr inż. Patrick Strankowski, absolwent oraz były pracownik Katedry Automatyki Napędu Elektrycznego i Konwersji Energii Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Dr inż. Patrick Strankowski na podstawie rekomendacji Jury i decyzji Rektora Politechniki Warszawskiej został laureatem XXV edycji Konkursu o Narodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych. Nagrodę promocyjną przyznano za pracę doktorską napisaną w języku angielskim pod tytułem: Sensorless Five-Phase Induction Motor Drive with Inverter Output Filter and Fault Detection Possibility (Bezczujnikowy napęd elektryczny z pięciofazowym silnikiem indukcyjnym z filtrem wyjściowym falownika i możliwością wykrywania uszkodzeń) napisaną pod opieką naukową promotora dr hab. inż. Jarosława Guzińskiego, profesora uczelni.

Rozwiązanie zaproponowane w rozprawie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony przemysłu i było prezentowane na targach międzynarodowych m.in. Hannover Messe.

Obecnie laureat kontynuuje działalność badawczą i pracuje w dziale badawczo rozwojowym firmy Bosch-Siemens w Berlinie.

60 wyświetleń