Dr inż. Krzysztof Żerdzicki otrzymał nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezydenta Miasta Gdańska | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-10-21

Dr inż. Krzysztof Żerdzicki otrzymał nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezydenta Miasta Gdańska

Na zdjęciu znajduje się mężczyzna dr inż. Krzysztof Żerdzicki ubrany w jasnoszary garnitur i białą koszulę. Mężczyzna jest blondynem i nosi okulary. Znajduje się w pracowni i trzyma w ręku aparaturę.

Dr inż. Krzysztof Żerdzicki z Katedry Mechaniki Budowli naszego Wydziału otrzymał nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezydenta Miasta Gdańska, która po raz 45. została przyznana młodym naukowcom za wybitne osiągnięcia naukowe.

Dr inż. Krzysztof Żerdzicki znalazł się w gronie pięciu nagrodzonych naukowców z Pomorza. Został nagrodzony w dziedzinie nauk technicznych za cykl artykułów z zakresu identyfikacji parametrów wytrzymałościowych materiałów kompozytowych.

Laureat nagrody GTN i Prezydenta Miasta Gdańska w 2015 roku otrzymał stopień doktora w dwóch dyscyplinach naukowych: budownictwie na Politechnice Gdańskiej oraz mechanice na Uniwersytecie Orleańskim we Francji. Obecnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska w Katedrze Mechaniki Budowli. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej (PTMTiS) oraz European Society of Biomechanics (ESB). Jego główne zainteresowania naukowe oscylują wokół badań doświadczalnych w mechanice materiałów i biomechanice.

Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy!

235 wyświetleń