Absolwentka Wydziału Architektury PG laureatką ogólnopolskiego konkursu projektowego “Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA” | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-01-22

Absolwentka Wydziału Architektury PG laureatką ogólnopolskiego konkursu projektowego “Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”

Na zdjęciu znajduje się dyplom uzyskany przez laureatkę konkursu Karolinę Jankowską oraz wysoki budynek z dużą ilością okien

W grudniu 2020 roku została rozstrzygnięta kolejna, dziewiąta już edycja konkursu “Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA” organizowanego przez magazyn Architektura&Biznes na najlepsze prace studenckie. W konkursie brały udział prace inżynierskie i magisterskie obronione w latach 2018-2020. Spośród dwunastu nominowanych do finału projektów wybrane zostały cztery najlepsze.

Pierwszą nagrodę otrzymała absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej Karolina Jankowska z projektem pt. “Bastion Miś jako miejsce działań prośrodowiskowych. Projekt Nowej Szkoły Rzemiosła Artystycznego bazującej na idei upcyclingu” przygotowanym pod kierunkiem dr. inż. arch Agnieszki Błażko, docent Politechniki Gdańskiej.

Praca została doceniona m.in. “[…] za poruszenie trudnych kwestii związanych z kryzysem klimatycznym, wielopłaszczyznowe sięgnięcie do idei upcyclingu, zarówno w samej architekturze, której autorka stara się przywrócić dawną świetność, jak i w zaproponowanej funkcji inspirowanej szkołą Bauhausu.” pisze sekretarz redakcji Architektura&Biznes.

O sukcesie dyplomantki oraz o innych nagrodzonych pracach można przeczytać w najnowszym, styczniowym numerze Architektura&Biznes (s.44) oraz w artykule poświęconym wygranym projektom zamieszczonym na stronie internetowej magazynu. Poniżej zamieszczone są linki do wersji elektronicznej wydania styczniowego oraz artykułu.

E-wydanie styczniowego numeru A&B

Artykuł o konkursie

55 wyświetleń