Pierwsze wyróżnienie dla dr inż. Macieja Starostki w konkursie o Nagrodę im. J.P. Schaudera dla młodych matematyków | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-01-11

dr inż. Maciej Starostka

W ostatnich dniach grudnia 2020 r. Uniwersyteckie Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu ogłosiło wyniki pierwszej edycji konkursu o Nagrodę dla młodych matematyków. Konkurs ma na celu wyłonienie i wspieranie najlepszych polskich młodych matematyków pracujących w obszarze szeroko rozumianej analizy nieliniowej. Oprócz nagrody głównej przyznanej dr. Jackowi Jendrejowi (Université Sorbonne Paris Nord) Jury, podkreślając bardzo wysoki poziom konkursu, postanowiło przyznać wyróżnienia. Wśród matematyków pracujących w Polsce najwyżej został oceniony nasz pracownik dr inż. Maciej Starostka (Zakład Układów Dynamicznych) otrzymując pierwsze wyróżnienie. Ex equo dwa drugie wyróżnienia zostały przyznane dr. Wojciechowi Górnemu (Uniwersytet Warszawski) i mgr. Marcinowi Sroce (Uniwersytet Jagielloński).

Zgłoszona do konkursu praca Macieja Starostki we współpracy z Luca Asselle (Uniwersytet w Giessen, Niemcy) została opublikowana w znakomitym czasopiśmie Calculus of Variations and PDEs, gdzie otrzymała bardzo pochlebne recenzje. Współpraca Macieja Starostki i Luca Asselle zacieśniła się podczas dwuletniego stażu podoktorskiego w Niemczech, który Maciej Starostka odbywał w ramach bilateralnego projektu NCN i DFG Beethoven realizowanego na naszym Wydziale i na Uniwersytecie w Bochum. Obecnie młodzi matematycy realizują w sposób zdalny kolejny projekt badawczy i zapowiadają, że już niedługo przedstawią swoje wyniki w kolejnej dobrej publikacji. Życzymy powodzenia!