Absolwent WA PG laureatem ogólnopolskiego konkursu "Graj w Zielone – zaproś zieleń do wnętrza" | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-08-16

Absolwent WA PG laureatem ogólnopolskiego konkursu "Graj w Zielone – zaproś zieleń do wnętrza"

Na zdjęciu widoczny jest projekt konkursowy.

Absolwent Wydziału Architektury PG laureatem ogólnopolskiego konkursu projektowego "Graj w Zielone – zaproś zieleń do wnętrza" pod honorowym patronatem PWSZ w Raciborzu oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W projekcie kluczowym wyzwaniem było zaprojektowanie wnętrza funkcjonującego w symbiozie z wprowadzoną do niego zielenią. Mogło ono mieć dowolną funkcję lub być tylko wydzielonym fragmentem, któremu ton nadaje zieleń. Jury oczekiwało niekonwencjonalnych rozwiązań projektowych, połączenia architektury wnętrz z różnego typu roślinnością oraz z odpowiednio dobranym oświetleniem zarówno w porze dziennej, jak i po zachodzie słońca.

Jury składające się ze znanych i cenionych architektów, projektantów oraz specjalistów z zakresu oświetlenia zakwalifikowało do finału konkursu 6 prac.

Absolwent naszego wydziału, mgr inż. arch. Paweł Kańgowski, otrzymał I Nagrodę za pracę pt. Designers' Hub – a green alternative to office building.

Opinia jury:
Nagrodę przyznano za stworzenie udanej symbiozy zieleni z dużą kubaturą budynku biurowego usytuowanego w tkance miejskiej Mediolanu. W dużych miastach tworzenie takich urbanistycznych ogrodów, zielonych fasad dużych budynków biurowych, jest bardzo ważnym elementem oczyszczającym powietrze w strukturach miejskich i przynosi wymierne korzyści dla pracowników tychże biur. Nagrodę przyznano zarówno za elegancję samych rozwiązań architektonicznych i materiałowych, jak i kreatywne zastosowanie zieleni w kompozycji całej bryły obiektu.

Nagrodzona praca jest wyróżnioną pracą magisterską wykonaną pod opieką dr inż. arch. Karoliny Zielińskiej-Dąbkowskiej pt. Up:cycling Architecture. The issue of buildings’ obsolescence and the re-use strategy as a key element at designing modular studio spaces of the Designers’ Hub in Milan.  

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można tutaj.

Nagrodzone prace będzie można oglądać w ramach wystawy pokonkursowej towarzyszącej 29. Międzynarodowym Targom Światło, które odbędą się w Warszawie w dniach 26-28 stycznia 2022 r.

Serdecznie gratulujemy!

53 wyświetleń