Studenci PG finalistami konkursu „25 under 25" | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-04-12

Studenci PG finalistami konkursu „25 under 25"

studenci zdjęcie
fot. mat. pryw.
Barbara Klaudel i Aleksander Obuchowski, studiujący na kierunkach fizyka techniczna oraz inżynieria biomedyczna, znaleźli się w finale konkursu „25 under 25”, organizowanego przez Forbes i McKinsey. Studenci zostali wyróżnieni w kategorii nowe technologie, za współtworzenie firmy Medical Image Dataset Annotation Service. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Konkurs „25 under 25” został zainicjowany z okazji 25-lecia McKinsey & Company w Polsce. Przy okazji jubileuszu, firma wyłoni 25 młodych i ambitnych osób, które w przyszłości mają szansę wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki i społeczeństwa.

W tym roku, wśród finalistów konkursu znaleźli się przedstawiciele Politechniki Gdańskiej. Studenci Barbara Klaudel (WETI) oraz Aleksander Obuchowski (WFTiMS) są współtwórcami firmy Medical Image Dataset Annotation Service (MIDAS), działającej na styku sztucznej inteligencji i medycyny. Pracują tam nad platformą do wymiany wiedzy i analizy danych gromadzonych w szpitalach. MIDAS został uznany jednym z 28 najbardziej innowacyjnych projektów w Europie w ramach programu EIT Digital Venture Program.

– Nagroda finalistów w konkursie „25 under 25” jest dla nas dużym wyróżnieniem. Jest to  zwieńczenie naszej pracy nad sztuczną inteligencją w medycynie oraz fizyce kwantowej i przetwarzaniem języka naturalnego. Cieszymy się że nasze projekty, takie jak system TITAN i MIDAS, publikacje naukowe oraz zwycięstwa w konkursach i hackathonach, zostały docenione przez kapitułę. Sama gala była dla nas, przede wszystkim, okazją do poznania ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach co, mamy nadzieję, przełoży się na rozszerzenie naszej działalności i zaowocuje nowymi ciekawymi projektami. Chcielibyśmy też podziękować naszym kolegom z którymi współpracujemy w ramach zespołu Radiato.ai – studentom, Bartoszowi Rydzińskiemu i Romanowi Karskiemu, a także dr. inż. Patrykowi Jasikowi i dr. inż Pawłowi Sytemu – powiedział Aleksander Obuchowski, student PG.

W finale konkursu „25 under 25”, w każdej kategorii, wyłoniony zostanie jeden laureat, który otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych oraz wsparcie biznesowego mentora przez rok od zakończenia konkursu.

21 wyświetleń