Laureaci Konkursu o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-30

Laureaci Konkursu o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

Na zdjęciu na granatowym tle znajduje się kilka zdjęć osb oraz tekst

Nagroda im. prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 r. przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 13 prac z 4 wydziałów PG.

Nagrodę imienia profesora Romualda Szczęsnego zdobył mgr inż. Franciszek Górski, absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, za pracę dyplomową magisterską pt. "Klasyfikacja chorych na nowotwór na podstawie płynnej biopsji analizowanej z wykorzystaniem sieci splotowych". Praca dyplomowa została zrealizowana pod opieką prof. dr. hab. inż. Andrzeja Czyżewskiego.

Wyróżnienia otrzymali:

• mgr inż. Jakub Buler oraz mgr inż. Rafał Buler z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki za pracę dyplomową magisterską pt. "Synteza neuronowego systemu diagnostyki mammograficznej i oceny predykcyjnej raka piersi", wykonaną pod opieką dr. hab. inż. Michała Grochowskiego, prof. uczelni.
  • mgr inż. Patryk Wittbrodt z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki za pracę dyplomową magisterską pt. "Elektroniczne sterowanie zmianą biegów w bolidzie klasy formuła student", wykonaną pod opieką prof. dr. hab. inż. Zdzisława Kowalczuka.
  • mgr inż. Joanna Smorawska z Wydziału Chemicznego za pracę dyplomową magisterską pt. "Struktura chemiczna, właściwości termiczne, mechaniczne i przetwórcze alifatycznych bio-poli (etero-uretanów) otrzymywanych z udziałem biopochodnego diizocyjanianu", wykonaną pod opieką dr. inż. Ewy Głowińskiej.

Serdecznie gratulujemy!