Data dodania: 2022-11-03
7 edycja Budżetu Obywatelskiego
Budżet Obywatelski Politechniki Gdańskiej to wyjątkowe konsultacje całej społeczności akademickiej. PG jako pierwsza szkoła wyższa w Polsce podjęła tego typu inicjatywę. Teraz już po raz siódmy studenci i pracownicy zadecydują o tym, jak spożytkowana zostanie część funduszy uczelni. Obie grupy w ramach BOPG mogą zgłaszać, a następnie wybierać zakwalifikowane do głosowania projekty, dzięki którym nauka i praca na PG staną się jeszcze przyjemniejsze.
W działania związane z Budżetem Obywatelskim PG warto się zaangażować. Dlaczego? Powodów jest wiele. Największy z nich to 500 tysięcy złotych, które decyzją rektora PG, prof. Krzysztofa Wildego przeznaczone zostały na realizację zwycięskich projektów. O tym, jakie pomysły zostaną sfinansowane tym razem, zadecydują pracownicy i studenci. Proces podzielono na dwa etapy: zgłaszania projektów oraz wyboru projektów w formie głosowania. Pierwszy z nich startuje już 24 października i potrwa dwa tygodnie. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 7 listopada 2022 roku.
Zgłoś projekt i zmieniaj kampus
Proces składania projektu nie jest skomplikowany, choć wymaga pewnego nakładu pracy. Zdecydowanie warto spróbować. Z okazji 7. edycji przygotowaliśmy krótki instruktaż, który w siedmiu – a jakże – prostych krokach podpowie jak poradzić sobie z przekuciem swojego pomysłu na gotowy projekt.
Harmonogram Budżetu Obywatelskiego PG
- 7 XI godz. 1200 – zakończenie przyjmowania propozycji projektów
- 21 XI po godz. 1200 – ogłoszenie wstępnej listy projektów przeznaczonych do głosowania
- 28 XI godz. 000 – rozpoczęcie głosowania
- 5 XII godz. 2359 – zakończenie głosowania
- 12 XII po godz. 1200 – ogłoszenie listy rankingowej projektów
- 19 XII do godz. 1200 – termin składania pisemnych odwołań
- 5 I 2023 po godz. 1200 – ogłoszenie ostatecznej listy projektów do realizacji