Laureatka Nagrody im. prof. Romualda Szczęsnego - XXI edycja | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-06

Laureatka Nagrody im. prof. Romualda Szczęsnego - XXI edycja

mgr inż. Edyta Piłat
Nagroda im. prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

W roku 2022 nagroda trafiła do rąk naszej absolwentki mgr inż. Edyty Piłat. Pani Edyta jest absolwentką kierunku Inżynieria Materiałowa na Wydziale Chemicznym oraz doktorantką (dyscyplina: Nauki Chemiczne). Nagrodę dostała za pracę dyplomową zatytułowaną „Hybrydowe systemy uwalniania związków antybakteryjnych złożone z poliuretanowej matrycy drukowanej w technologii FDM oraz warstwy hydrożelowej” zrealizowaną pod opieką dr hab. inż. Justyny Kucińskiej-Lipki, prof. uczelni w Katedrze Technologii Polimerów. Nagrodę w imieniu Prezydenta Miasta Gdyni wręczył 4 października 2022 roku Marek Stępa, naczelnik Wydziału Ochrony Dziedzictwa Urzędu Miejskiego w Gdyni, podczas posiedzenia Senatu PG inaugurującego rok akademicki 2022/2023.

Za tą samą pracę, Autorka została również nagrodzona statuetką Dyplom Roku, którą przyznano za najlepszą pracę dyplomową zrealizowaną w 2021 roku na Wydziale Chemicznym. Uroczystość odbyła się 31 maja 2022 roku, a nagrodę wręczyli prof. Krzysztof Wilde, rektor PG oraz dr hab. inż. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia.

Mgr inż. Edyta Piłat kontynuuje swoje prace badawcze realizując projekt doktorski w Katedrze Technologii Polimerów, w zespole naukowym dr hab. inż. Justyny Kucińskiej-Lipki, prof. Uczelni. Laureatka zajmuje się opracowaniem innowacyjnych kompozycji hydrożelowych, modyfikowanych substancjami aktywnymi, do zastosowania w biodruku 3D.

Serdecznie gratulujemy obu Paniom.