Dzień Absolwenta Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-12

Dzień Absolwenta Politechniki Gdańskiej

Dzień absolwenta
Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, które obchodzi w tym roku 35-lecie istnienia, organizuje w sobotę, 27 maja Dzień Absolwenta. Z myślą o wszystkich absolwentach naszej uczelni, którzy chcą odnowić kontakty i odwiedzić swój wydział, zaplanowano szereg wydziałowych wydarzeń. Odbędzie się też wspólne spotkanie absolwentów-jubilatów z udziałem prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG.

Spotkanie absolwentów-jubilatów, w którym weźmie udział prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, odbędzie się w Auli PG w godz. ok. 12.15-14.00. Podczas wydarzenia wręczone zostaną dyplomy pamiątkowe oraz medale z okazji pięćdziesięciolecia ukończenia studiów.

Natomiast w godz. 10.00-12.00 planowanych jest szereg wydarzeń na wydziałach, w tym m.in. spotkania z dziekanami, zwiedzanie laboratoriów, wykłady okolicznościowe. Programy wydarzeń wydziałowych mają zostać ogłoszone wkrótce. Dotychczas organizatorzy zgłosili następujące wydziałowe zjazdy absolwentów (poniżej zgodnie z rokiem ukończenia edukacji):

Wydział Elektrotechniki i Automatyki

• obrona dyplomu w 1973 r., rozpoczęcie edukacji w 1967 r., spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia edukacji
  • obrona dyplomu w 1973 r., rozpoczęcie edukacji w 1968 r., spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia edukacji
  • obrona dyplomu w 1975 r., spotkanie rocznika
  • obrona dyplomu w 1988 r., spotkanie z okazji 35-lecia ukończenia edukacji
  • obrona dyplomu w 1999 r., spotkanie rocznika
  • obrona dyplomu w 2003 r., spotkanie z okazji 20-lecia ukończenia edukacji.

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

• obrona dyplomu w 1973 r., rozpoczęcie edukacji w 1968 r., spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia edukacji
  • obrona dyplomu w 1978 r., rozpoczęcie edukacji w 1973 r., spotkanie z okazji 50 lat z EL-ką.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

• obrona dyplomu w 1973 r., spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia edukacji.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

• obrona dyplomu w 1973 r., spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia edukacji.

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

• spotkanie i mały poczęstunek dla absolwentów Wydziału w godz. 10-12 w Centrum Nanotechnologii A (sala Rady Wydziału 2/07 na parterze). Ok. godz. 11 przewidziano zwiedzanie laboratoriów dla chętnych.

Wydział Chemiczny

• obrona dyplomu w 1979 r., spotkanie rocznika
  • obrona dyplomu w 1980 r., spotkanie rocznika
  • obrona dyplomu w 2001 r., spotkanie rocznika

Programy spotkań na wydziałach organizowane są niezależnie, w miejscach przewidzianych przez organizatorów.

Wydział Architektury

• spotkania wydziałowe

Więcej informacji

Programy spotkań na wydziałach organizowane są niezależnie, w miejscach przewidzianych przez organizatorów.

Więcej o spotkaniach wydziałowych

Ponadto, w ramach Dnia Absolwenta, w Gmachu Głównym będzie można obejrzeć wystawy okolicznościowe poświęcone Ogólnopolskiemu Turystycznemu Przeglądowi Piosenki Studenckiej „Bazuna” i 65-leciu Parlamentu Studentów PG.

Odbędą się również dwa spacery po kampusie dla absolwentów, zorganizowane przez Sekcję Historyczną Biblioteki PG o 13:00 i o 14:30 (miejsce zbiórki przy namiocie informacyjnym Dnia Absolwenta, który stanie przed Gmachem Głównym).

Od godz. 14.00 otwarty będzie Akademicki Klub „Kwadratowa”, gdzie o godz. 21.00 rozpocznie się ogólnodostępna impreza, w której mogą wziąć udział także absolwenci.

Informacje organizacyjne

W Dniu Absolwenta PG może wziąć udział każdy absolwent. Rejestracja na wydarzenia odbywa się online za pośrednictwem formularza.

Przed Gmachem Główny, stanie namiot, w którym będzie można uzyskać informacje.

Z myślą o uczestnikach wydarzenia, 27 maja w godz. 12.00-16.00 otwarty będzie sklep z gadżetami PG.

Dostępna będzie również restauracja w budynku Hydromechaniki [nr 11 na mapie kampusu], także w godz. 12.00-16.00.

Dla absolwentów przewidziano miejsca postojowe na parkingu przy ul. Fiszera oraz za budynkiem ETI.

Dzień Absolwenta odbywa się podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki – zapraszamy do udziału w festiwalu absolwentów i ich rodziny.

Program BFN

Więcej o Dniu Absolwenta