Wyniki rozpatrzonych odwołań DS | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-28

Wyniki rozpatrzonych odwołań DS

obraz przedstawia budynek domu studneckiego nr 10 na osiedlu Wyspiańskiego

Na portalu mojaPG zostały opublikowane wyniki rozpatrzonych odwołań dot. przyznania miejsc w Domach Studenckich.

Sprawdź powód decyzji odmownej

Drodzy Studenci - nie ma możliwości, abyście wszyscy mogli zamieszkać w DS5, DS3, DS9 czy DS8, DS4, DS6. Akademiki niestety nie są z gumy.

Wszyscy studenci, którzy nie otrzymali DS lub otrzymali niepreferencyjny nr DS mogą wziąć udział w V etapie rozdziału miejsc.

Przypominamy także o możliwości zmiany nr DS w trybie „głowa za głowę”.

Jeśli otrzymałeś miejsce w Domu Studenckim:

1. Studenci, którzy otrzymali miejsce w Domu Studenckim (DS) zobowiązani są do wpłacenia kaucji gwarancyjnej w wysokości 400 zł do dnia 31 lipca 2021 r. Do Studenta należy obowiązek zapewnienia pełnej kwoty kaucji na swoim koncie. W sytuacji wątpliwej student powinien zgłosić się do administracji Osiedla Studenckiego w celu weryfikacji kwoty kaucji na swoim koncie.
  2. Studenci, którzy otrzymali miejsce w DS powinni złożyć wniosek o przyznanie pokoju w terminie 29.06-08.07.2021 r.
  3. Studenci, którzy otrzymali miejsce w DS zobowiązani są do zakwaterowania się najpóźniej do 4 października 2021 r. Po tym terminie studenci tracą prawo do zamieszkania w DS na okres co najmniej jednego roku akademickiego, a dodatkowo wpłacona kaucja nie będzie podlegać zwrotowi (nie dotyczy osób, które pisemnie powiadomiły administrację DS o późniejszym przyjeździe).
  4. Kwaterowanie osób, którym przyznano miejsca w Domu Studenckim rozpoczyna się 29 września 2021 r.
  5. Studenci, którzy chcą zrezygnować z prawa do zamieszkania w Domu Studenckim, a wpłacili kaucję gwarancyjną, powinni zgłosić ten fakt pisemnie do OKS (Odwoławcza Komisja Stypendialna, ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk) w terminie do 7 września 2021 r.  W przypadku złożenia rezygnacji wpłacona kaucja będzie podlegać zwrotowi.
  6. Wysokość opłat za zamieszanie w akademiku określa „Cennik opłat za zamieszkanie w domach studenckich”, który dostępny jest na stronie Osiedla Studenckiego.