Miejsca w Domach Studenckich na wakacje - lato 2023 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-02

Miejsca w Domach Studenckich na wakacje - lato 2023

zdjęcie przedstawia budynek Domu Studenckiego nr 5 na ulicy Wyspiańskiego.

Rozdziałem miejsc w DS na wakacje w ramach tzw. Akcji Lato zajmuje się Rada Osiedla.

Miejsca przyznawane są na podstawie złożonego, w odpowiednim terminie, wniosku.

Wnioski wraz z dokumentami (skan lub wyraźne zdjęcie) potwierdzającymi działalność na uczelni (nie ma konieczności potwierdzania działalności w DS) oraz potwierdzeniem wpłaty kaucji (w przypadku osób, które nie mieszkają obecnie w DS) należy przesłać za pomocą aplikacji Formularze PG.
Link do aplikacji Formularze PG zostanie udostępniony 15.05.2023 r. na stronie internetowej Działu Spraw Studenckich.

Domy Studenckie przeznaczone na Akcje Lato:

• DS 1, DS 5Ł, DS 6, DS 8, DS 12 w całości dla studentów i doktorantów;
  • DS 3, DS 5, DS 9 – ok. 30 miejsc w każdym z akademików (do uzgodnienia z administracją DS).

Terminy:

• 15 maja - 22 maja 2023 r. – składanie wniosków o miejsce w domu studenckim na wakacje
  • 5 czerwca 2023 r. - publikacja wyników
  • 6 czerwca - 7 czerwca 2023 r. – przesyłanie uwag dot. wyników rozdziału miejsc "Akcji Lato" na adres e-mail: akcjalato@pg.edu.pl
  • do 15 czerwca 2023 r. składanie rezygnacji  z przyznanego miejsca w domu studenckim na wakacje – rezygnacje należy przesłać na adres e-mail: akcjalato@pg.edu.pl;
  • 1 lipca – 3 lipca 2023 r. – kwaterowanie studentów, którym przyznano miejsce w domu studenckim od początku trwania „Akcji Lato”.

Terminy wpłaty kaucji – Akcja Lato:

• Studenci mieszkający w domu studenckim w trakcie roku akademickiego - kaucja jest ważna również w trakcie wakacji;
  • Studenci niemieszkający w domu studenckim w trakcie roku akademickiego powinni wpłacić kaucję do dnia składania podania o miejsce w domu studenckim na lato. Dowód wpłaty jest wymaganym załącznikiem do podania.

E-maile muszą być wysyłane z indywidualnego konta pocztowego w domenie student.pg.edu.pl