Rozpoczęcie procesu akredytacji ACEEU | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-09-28

Rozpoczęcie procesu akredytacji ACEEU

ACEEU logo
Politechnika Gdańska rozpoczęła realizację projektu „Akredytacje zagraniczne” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Celem projektu jest uzyskanie akredytacji „ACEEU – Accreditation for Entrepreneurial and Engaged Universities”, która ma przyczynić się do rozwoju uczelni, szczególnie w aspekcie umiędzynarodowienia.

ACEEU (Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities) jest międzynarodową organizacją założoną w 2016 roku, która specjalizuje się w uznawaniu i wspieraniu przedsiębiorczego i zaangażowanego potencjału uniwersytetów na poziomie instytucjonalnym i wydziałowym.

Pozyskanie akredytacji ACEEU ma umożliwić PG inicjowanie i wspieranie procesu wzmacniania pozytywnego wizerunku oraz zmiany kultury organizacyjnej na uczelni. Ponadto, dzięki procedurze akredytacyjnej i wynikającym z niej zaleceniom, PG uzyska pełen obraz stosowanych praktyk w zakresie przedsiębiorczości oraz zaangażowania, co w konsekwencji umożliwi podejmowanie bardziej świadomych decyzji organizacyjnych, a tym samym poprawę wyników w kluczowych aspektach działalności uczelni.

Projekt „Akredytacje zagraniczne” jest dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach projektu POWER.03.03.00-00-P004/16. Kwota dofinansowani wynosi 117 794, 36 zł.

Więcej informacji nt. akredytacji ACEEU można uzyskać w Dziale Zarządzania Jakością.