Dzień Młodego Naukowca za nami – fotorelacja | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-22

Dzień Młodego Naukowca za nami – fotorelacja

Dzień Młodego Naukowca

Pierwszy Dzień Młodego Naukowca na PG przebiegł dynamicznie, merytorycznie i został przyjęty bardzo pozytywnie przez młodych, jak i doświadczonych naukowców, studentów i pracowników administracji naszej Uczelni.

Dr Dawid Myśliwiec, polski twórca internetowy, założyciel kanałów popularnonaukowych w serwisie YouTube – "Uwaga! Naukowy Bełkot" i "Wyłącznie Naukowy Bełkot", przeprowadził zgromadzonych przez tajniki dobrej komunikacji z odbiorcami spoza murów instytucji naukowych, jak i popularyzacji naukowej wiedzy wśród nich.

Prof. Krzysztof Wilde, Rektor PG, odpowiedział na ponad 20 pytań, bardzo zróżnicowanych i czasem niełatwych, zadanych przez uczestników w czasie rejestracji oraz biorących bezpośrednio udział w wydarzeniu. Były pytania o naukową pozycję naszej Uczelni, wykorzystanie ChatuGPT, wsparcie opieki promotorskiej, oddanie przestrzeni laboratoryjnych dla pracy wspólnej młodych naukowców, przygotowanie funduszu socjalnego dla doktorantów, ale także o zieleń przed Gmachem Głównym. Rektor wyraził chęć ponawiania spotkań w formule Q&A.

Młodzi naukowcy mieli również możliwość nawiązania współpracy naukowej w czasie kilkuminutowych randek naukowych.

Dużą atrakcją wydarzenia był udział chemiczek z Koła Naukowego Technologii Polimerów TECH-POL, które zaserwowały dawkę wiedzy wraz z pysznymi lodami przyrządzanymi przy użyciu ciekłego azotu.

O Dniu Młodego Naukowca

Dzień Młodego Naukowca był przedsięwzięciem stanowiącym odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez pracowników i doktorantów dotyczące stworzenia miejsca integracji, wymiany informacji i dobrych praktyk. Wydarzenie zostało zaplanowane w Strategii HR4R 2022-2025,  zrealizowane ze środków IDUB i zainicjowało cykl corocznych działań na rzecz młodych naukowców. W przyszłym roku spotkamy się na Pikniku Młodego Naukowca. Już dziś zapraszamy!

Bardzo dziękujemy prelegentom za uświetnienie wydarzenia, a uczestnikom za zaangażowanie, pytania do Rektora i inne sugestie, które pozwolą jeszcze lepiej dopasować wydarzenie do potrzeb odbiorców.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.