Zmiana progu dochodowego uprawniającego do otrzymania stypendium socjalnego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-01-17

Zmiana progu dochodowego uprawniającego do otrzymania stypendium socjalnego

Stosy polskich monet - groszy na czarnym tle.
W związku z ogłoszeniem tekstu Ustawy z dnia 16 listopada 2022 r. o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów, od 1 stycznia 2023 r. zmieniła się maksymalna wysokość miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniająca do ubiegania się o stypendium socjalne.

W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Rektorem, Komisją Stypendialną oraz Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej, w roku akademickim 2022/2023 próg dochodowy ustalony na Politechnice Gdańskiej wynosił 1050 zł (zgodnie z prawem maksymalnym progiem była kwota 1051,70 zł). Zmiana ww. ustawy umożliwiła podniesienie ustalonego wcześniej progu od stycznia 2023 r. do wysokości 1294 zł

Przypominamy, że o stypendium socjalne można wnioskować do 30 czerwca. Student, którego miesięczny dochód przypadający na członka rodziny jest mniejszy lub równy 1294 zł może w każdej chwili złożyć nowy wniosek. Stypendium zostaje przyznane od kolejnego miesiąca po złożeniu kompletu dokumentów.

Zapoznaj się z informacjami dot. stypendium socjalnego