Zjazd absolwentów 1971 r. - Instytut Hydrotechniki PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-09-09

Zjazd absolwentów 1971 r. - Instytut Hydrotechniki PG

1971
29 września 2021 spotkamy się znowu, tym razem w nieco bardziej uroczystej oprawie, aby podkreślić ważność wyjątkowego, szacownego jubileuszu 50-lecia zakończenia studiów, a potem – gadać do późna o tym co było i co jest. Może również o tym, co będzie.

Upływa właśnie pół stulecia od czasu, kiedy widoczna na nieco pożółkłym tableau grupa 69 osób dobrnęła do końca akademickiej edukacji, uzyskując dyplomy magistrów inżynierów (i magisterek inżynierek, żeby być w zgodzie z duchem obecnego czasu) w specjalnościach: budownictwa wodnego, melioracji oraz inżynierii sanitarnej ówczesnego Instytutu Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej.

Instytut był dość krótkotrwałym tworem jednej z kolejnych reorganizacji uczelni; obecnie wymienione specjalności objęte są działaniem Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG.
Znaczna część absolwentów utrzymuje kontakty zarówno zawodowe, jak i towarzyskie, spotykając się na zjazdach z okazji okrągłych rocznic.

Pobierz obraz