Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Bal Sportowca na Politechnice Gdańskiej

Grupa nagrodzonych sportowców
4. lutego po raz ósmy na Politechnice Gdańskiej odbył się Bal Sportowca, podczas którego nagradzani i wyróżniani są najlepsi zawodnicy minionego sezonu i najbardziej zaangażowani działacze. Trzech sportowców otrzymało tytuł Sportowca Roku 2022.

Bal Sportowca otworzył prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. Wśród zaproszonych gości byli także prof. Barbara Wikieł, prorektor ds. studenckich, dziekani poszczególnych wydziałów – prof. Małgorzata Gawrycka z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, prof. Agata Kot-Wasik z Wydziału Chemicznego , prof. Joanna Żukowska z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz prof.

Pożegnanie. Odszedł Rafał Stepnowski

Rafał Stepnowski

Najbliższym –

dr Barbarze Stepnowskiej z Wydziału Zarządzania i Ekonomii,
prof. Andrzejowi Stepnowskiemu, prorektorowi ds. nauki PG w latach 2002–2005
oraz prof. Piotrowi Stepnowskiemu, rektorowi Uniwersytetu Gdańskiego

najszczersze  wyrazy współczucia z powodu śmierci

Rafała Stepnowskiego – Męża, Syna i Brata

Abaris, Gaja, Kraken czy Tridens? Zagłosuj na nazwę dla superkomputera PG

Nowoczesny budynek widziany z lotu ptaka.
Jak nazywać będzie się najnowszy superkomputer Politechniki Gdańskiej? Zadecydują o tym mieszkańcy Trójmiasta w rozpoczynającym się właśnie plebiscycie internetowym. O zwycięstwo walczą cztery nazwy. Głosować można za pośrednictwem portalu Trójmiasto.pl.

Politechnika Gdańska otworzy wkrótce swoją najnowszą inwestycję: Centrum Kompetencji STOS PG, które będzie najnowocześniejszym kompleksem informatycznym w tej części Europy. Jego kluczowym elementem jest ukryta pod ziemią serwerownia, zawierająca siedem komór. Umieszczone w nich superkomputery, o różnej wielkości i mocy obliczeniowej, będą mogły działać niezależnie lub wspólnie – jako jeden organizm.

Ważne informacja dla nowych studentów zagranicznych

studenci
Jesteś studentem zagranicznym i pod koniec lutego zaczynasz studia na Politechnice Gdańskiej? Koniecznie przeczytaj, jakie wydarzenia przygotowaliśmy dla Ciebie i Twoich kolegów oraz koleżanek, którzy również zaczynają swoją studencką przygodę w Gdańsku.

Na początku każdego nowego roku akademickiego Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza nowo przyjętych studentów zagranicznych (polsko i anglojęzycznych) do udziału w dwóch ważnych wydarzeniach: Tygodniu Rejestracyjnym oraz Welcome Meeting.

Praca z dokumentami w serwisie LEX

Zapraszamy na szkolenie online, podczas którego na przykładach przedstawimy funkcje ułatwiające pracę z dokumentami zamieszczonymi w serwisie LEX. Znaczna część szkolenia zostanie poświęcona pracy z wersjami czasowymi, dokumentami powiązanymi i przydatnymi w codziennej pracy funkcjami dostępnymi z poziomu aktu prawnego i konkretnego przepisu. Omówimy również praktyczne aspekty korzystania z orzeczeń, publikacji autorskich oraz wzorów.