Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Pozytywna ocena kierunku Geodezja i kartografia na Wydziale ILiŚ

PKA

Państwowa Komisja Akredytacyjna w dniu 25 maja 2023 r. podjęła uchwałę nr 295/2023 w sprawie oceny programowej kierunku geodezja i kartografia prowadzonego na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej na poziomie studiów I i II stopnia o profilu ogólnoakademickim, wydając ocenę pozytywną. 

Więcej informacji: https://pg.edu.pl/jakosc-ksztalcenia/pka

Politechnika Gdańska Złotym Laureatem 25-lecia Konkursu Pomorskiej Nagrody Jakości

nagroda jakości

06 czerwca 2023 r. odbyła się Gala finałowa Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości.
Laureaci 25-lecia zostali wyłonieni przez Kapitułę Konkursu spośród dotychczasowych uczestników konkursu. Najważniejszym kryterium w tej wyjątkowej edycji był progres w obszarze zarządzania jakością.

Politechnika Gdańska otrzymała najwyższe wyróżnienie, została tzw. złotym laureatem 25-lecia w kategorii dużych organizacji publicznych.

Punkt badań profilaktycznych w kierunku chorób sercowo-naczyniowych na PG

serce czerwone i czerwona dłoń
Chcesz zdobyć wiedzę o tym jak się chronić przed chorobami naczyniowym? Razem z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym otwieramy punk badań profilaktycznych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Od 14 czerwca aż do odwołania, w budynku Hydromechaniki będzie można wykonać badania profilaktyczne chorób układu sercowo-naczyniowego w ramach programu Ministerstwa Zdrowia KORDIAN. Punkt pobrań czynny będzie w godzinach od 7:00 do 13:00 w pomieszczeniu B.0.06 – wejście od strony budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Tagi

Projekt doktorski na WFTiMS we współpracy z Uniwersytetem w Grenoble

PhD
Instytut Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej FTiMS zachęca do aplikowania o możliwość realizowania doktoratu na temat: „Tuning CEria-based COMpounds as effective catalyst for Electrochemical Cells”.

Celem projektu doktorskiego jest zbadanie wpływu współdomieszkowania związków na bazie tlenku ceru (wprowadzania minimum dwóch domieszek kationowych) na aktywność elektrochemiczną tych związków, które mogą znaleźć zastosowanie w tlenkowych ogniwach paliwowych (SOFC) i wysokotemperaturowych elektrolizerach tlenkowych (SOEC).

Tagi

Przyszłość to wodór. Akademia H2 na Politechnice Gdańskiej

Grupa ludzi przed Gmachem Głównym
Dwa dni różnorodnych wykładów, zajęć laboratoryjnych i naukowych dyskusji to efekt spotkania 30 studentów z całej Polski i naukowców z Politechniki Gdańskiej w ramach I edycji Akademii Wodorowej.

Trzydziestu studentów i absolwentów 14 uczelni wyższych odwiedziło Politechnikę Gdańską w ramach zajęć prowadzonych przez Akademię Wodorową. To pierwsza edycja projektu edukacyjnego dla studentów i absolwentów zainteresowanych tematyką wodorową, której inicjatorem jest PKN Orlen. Politechnika Gdańska jest partnerem merytorycznym projektu.

Odszedł Mścisław Nakonieczny, pierwszy dyrektor Centrum Informatycznego TASK

Mścisław Nakonieczny
Mścisław Nakonieczny był pierwszym i wieloletnim dyrektorem Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej, którego siedziba od początku, czyli od 1994 r., znajduje się na Politechnice Gdańskiej.

Budowa Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej była możliwa dzięki porozumieniu zawartemu jesienią 1993 r. przez władze trójmiejskich uczelni, jednostki PAN oraz instytucje badawcze Trójmiasta, a pierwszym kierownikiem Centrum Informatycznego TASK został mgr inż. Mścisław Nakonieczny. Pierwsza siedziba centrum mieściła się w Gmachu Głównym PG (obecnie: w Centrum Kompetencji STOS PG).

Subskrybuj