Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wyniki VIII edycji Actinium Supporting Most Talented Candidates

Actinium

Środki przyznane w ramach drugiej edycji programu stanowią stypendia dla szczególnie uzdolnionych, na podstawie osiągnięć uzyskanych na poprzednim etapie edukacyjnym, studentów rozpoczynających studia stacjonarne I lub II stopnia na Politechnice Gdańskiej.

W oparciu o przedstawioną przez Komisję Oceniającą listę rankingową ocenionych wniosków, Rektor Politechniki Gdańskiej przyznał:

Spacer po Młodym Mieście z Politechniką Gdańską

wośp
Już 23 stycznia gramy wspólnie w 33. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych aukcjach. Jedną z nich jest wyjątkowy spacer po Młodym Mieście. 

Przewodnikiem podczas tego spaceru będzie prof. Piotr Lorens z Wydziału Architektury, architekt Gdańska. który jest jednym z twórców koncepcji przekształceń terenów postoczniowych.

Zwycięzca licytacji będzie mógł zapytać o przyszłość nowej dzielnicy miasta, ale przede wszystkim porozmawiać o architekturze i urbanistyce. Spotkanie z profesorem Piotrem Lorensem to okazja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak rodzi się przestrzeń, w której żyjemy i pracujemy. To może być inspirująca rozmowa, która zmieni sposób spojrzenia na miasto.

Ruszyły zapisy do nowego programu międzykulturowego

Ruszyły zapisy do nowego programu międzykulturowego
OTWÓRZ SIĘ! ODWAŻ SIĘ! to hasło nowego programu podnoszenia kompetencji międzykulturowych dla pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej. W programie m.in. pokaz filmowy, spotkanie z filolożką i szkolenie z języka inkluzywnego. Pierwsze wydarzenie już 4 lutego - zapisy ruszyły. Do udziału w programie zaprasza Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Współpraca w ramach programu IEA SHC TCP. Otwarte seminarium na PG

Współpraca w ramach programu IEA SHC TCP. Otwarte seminarium na PG
14 stycznia 2025 r., w godz. 11:00–13:00, w budynku Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej odbędzie się seminarium informacyjne poświęcone możliwościom współpracy w ramach programu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) – Solar Heating and Cooling Technology Collaboration Programme (IEA SHC TCP). Wydarzenie ma na celu zaprezentowanie realizowanych projektów oraz omówienie perspektyw współpracy. W seminarium udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz międzynarodowi eksperci.

Seminarium jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych współpracą w ramach IEA SHC TCP, zarówno z sektora nauki, jak i biznesu. To wyjątkowa okazja do włączenia się w globalne działania na rzecz transformacji energetycznej i dekarbonizacji.

Wkrótce ruszy nabór do programu PROM

Wkrótce ruszy nabór do programu PROM
Jeszcze w styczniu ruszy nabór do programu mobilnościowego PROM - krótkookresowa wymiana akademicka. Już teraz zainteresowani pracownicy, doktoranci i studenci mogą rozpocząć kompletowanie potrzebnych do złożenia wniosku dokumentów. 

Przypomnijmy - jesienią ubiegłego roku Centrum Współpracy Międzynarodowej we współpracy ze Szkołą Doktorską i wydziałami pozyskało prawie 2 mln złotych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na realizację projektu PROM. Dzięki temu ok. 180 pracowników doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej będzie mogło skorzystać z dofinansowania do wyjazdów zagranicznych, a 80 osób z uczelni zagranicznych otrzyma środki na przyjazdy do Gdańska. Projekt będzie realizowany do końca września 2025 roku.

Praca z komentarzami, monografiami i czasopismami w Systemie Legalis

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, na którym dowiecie się Państwo jak pracować z księgozbiorem w Systemie Informacji Prawnej Legalis.

Zobaczymy, co kryje się pod pojęciem księgozbioru, jak pracować z modułem tematycznym, jak dotrzeć do najnowszych komentarzy z danej dziedziny lub do konkretnego przepisu, jak zacytować wybrany komentarz lub monografię, a także jakie czasopisma można odnaleźć w Systemie Legalis. Dowiemy się także, jak szybko stworzyć zestawienia bibliograficzne. 

kobieta siedząca przed komputerem

Nowa kadencja Rady Uczelni PG na lata 2025-2028

ludzie w grupie
1 stycznia 2025 r. rozpoczęła się nowa kadencja Rady Uczelni Politechniki Gdańskiej, którą tworzy siedmioro członków wybranych przez Senat PG. Skład Rady na kadencję 2025-2028 Senat Politechniki Gdańskiej wybrał podczas posiedzenia 13 listopada 2024 r.

Rada Uczelni to organ kolegialny Politechniki Gdańskiej, działający od 2019 roku. Kadencja trwa cztery lata. Zasiada w niej pięcioro trójmiejskich przedsiębiorców, naukowiec z Politechniki Gdańskiej oraz przewodniczący Samorządu Studenckiego.

Ruszyły zgłoszenia do corocznej Nagrody Uczelni Fahrenheita

konkurs
Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanego przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Gdański w ramach utworzonego Związku Uczelni Fahrenheita i zgłaszania inicjatyw podjętych przez członków społeczności FarU w 2024 roku. Udział w konkursie możliwy jest poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online w terminie do 20 stycznia 2025 r.

Konkurs organizowany jest raz w roku za innowacyjne działania realizowane indywidualnie lub zespołowo przez studentów, doktorantów bądź pracowników w sferze naukowej, dydaktycznej, organizacyjnej lub społecznej. 

Dla twórców najwyżej ocenionego projektu przewidziano nagrodę finansową ufundowaną przez Zgromadzenie FarU – 15 000 zł.

Etapy konkursu:

Subskrybuj