Aktualności | Politechnika Gdańska

[Kandydaci] Wnoszenie i doręczanie rekrutacyjnych decyzji administracyjnych oraz wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy utrwalonych w postaci elektronicznej

photo

Chcielibyśmy poinformować, że dnia 22 kwietnia 2024 r. wydane zostało Zarządzenie Rektora Politechniki Gdańskiej nr 21/2024 w sprawie wnoszenia i doręczania decyzji administracyjnych w sprawach przyjęcia/odmowy przyjęcia do Szkoły Doktorskiej oraz wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczących tych decyzji, utrwalonych w postaci elektronicznej.

Targi branż architektonicznej i budowlanej na PG

III Wydziałowe Targi Pracy PG
Biuro Karier Politechniki Gdańskiej we współpracy z Wydziałem Architektury oraz Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska serdecznie zapraszają studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej do udziału w III Wydziałowych Targach Pracy.

Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2024r., w godz. 10:00–14:00 w holu Gmachu Głównego PG, na poziomie 300. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy pragną zgłębić specyfikę pracy w branży architektonicznej i budowlanej oraz poznać najnowsze trendy i potrzeby rynku pracy.

Tydzień Bibliotek 2024

Biblioteka miejsce na czasie

Biblioteka PG serdecznie zaprasza społeczność akademicką do wspólnych obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji, odbywającej się w dn. 8-15.05.2024, brzmi: "Biblioteka – miejsce na czasie".

Program:

Lekcja z podstaw Polskiego Języka Migowego (PJM)

Kiedy | 14.05.2024 (wtorek), godz. 1100 oraz 1200
Gdzie | Czytelnia w Gmachu Głównym

Postępowanie o nadanie stopnia doktora habilitowanego

Skład komisji 1

[PG w mediach] Nowy kierunek studiów i relacje z Konwentu Gospodarczego

PG w mediach
W dniach od 15 do 21 kwietnia w na portalach, w prasie, radiu i telewizji, pojawiło się 825 wzmianek o Politechnice Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych publikacji medialnych z ostatniego tygodnia.

PG uruchamia nowy kierunek studiów

W nowym roku akademickim Politechnika Gdańska zyska nowy, międzywydziałowy i interdyscyplinarny kierunek studiów I stopnia. Studia Technologie Przemysłu 5.0 to odpowiedź na rosnące zapotrzebowania nowoczesnego rynku pracy, ale również na prognozy rozwoju gospodarki.

Jak AI może wspierać rozwój metropolii? Konferencja na PG

AI grafika
Co nowego można jeszcze powiedzieć w temacie, który w ostatnich miesiącach przewija się dosłownie wszędzie: w mediach, internecie, grupach dyskusyjnych, czy nawet na spotkaniach ze znajomymi? Całkiem sporo, a przekonają się o tym uczestnicy konferencji na Politechnice Gdańskiej w czwartek 25 kwietnia 2024 r., poświęconej właśnie zagadnieniom związanym z AI. W programie m.in. debata ekspercka i wystąpienie prof. Włodzisława Ducha, jednego z najsłynniejszych polskich badaczy sztucznej inteligencji.

Wydarzenie pn. „Rozwój sztucznej inteligencji w budowie metropolii wiedzy” ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy nauką, biznesem i samorządami w zakresie coraz prężniej rozwijających się narzędzi opartych o sztuczną inteligencję. Współorganizują je: Politechnika Gdańska, Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego, a także Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.