Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Ulica Do Studzienki – spotkania i warsztaty dla mieszkańców na PG

Grafika z napisem do studzienki
W czwartek 29 września o godz. 17:30 w budynku Hydromechaniki PG rozpocznie się cykl spotkań i warsztatów dla mieszkańców "Do Studzienki - Nowe Przestrzenie Publiczne". Jest to kolejna inicjatywa Biura Architekta Miasta, kierowanego przez prof. Piotra Lorensa z Wydziału Architektury PG, angażująca mieszkańców i ekspertów w debatę o kształcie miasta. Partnerem cyklu jest Politechnika Gdańska, a spotkania będą odbywać się w Audytorium budynku Hydromechaniki.

W ramach cyklu, wspólnie z mieszkańcami dzielnicy omawiany będzie przyszły kształt przestrzeni publicznych przy ul. Do Studzienki. Celem spotkań będzie przedyskutowanie kompozycji zabudowy, połączeń przestrzennych oraz realizacji atrakcyjnych miejsc w sąsiedztwie planowanych przystanków nowej linii tramwajowej i placu w rejonie domu towarowego Jantar. Wspólnie z mieszkańcami mają zostać wypracowane przyjazne dla nich rozwiązania, o miejskim charakterze i nawiązujące do historycznych wzorców.

Biblioteka PG w nowym roku akademickim

młodzi studenci podskakujący i wiwatujący przed gmachem głównym Politechniki Gdańskiej

Rok akademicki 2022/2023 rozpocznie się na Politechnice Gdańskiej tradycyjnie z początkiem października. Serdecznie zapraszamy na inaugurację i uroczyste posiedzenie Senatu, które odbędzie się 4 października o godzinie 1115 w Auli Gmachu Głównego.

Informujemy, że w nowym roku akademickim Biblioteka PG jest otwarta dla czytelników i zachęcamy do korzystania ze zbiorów i oferowanych usług. Zapraszamy również do zapoznania się z:

Rola i doświadczenia kobiet w nauce. Debata w Muzeum Nauki Gdańskiej

grafika Pionierki Badaczki Liderki
Debata o roli i doświadczeniach kobiet nauki związanych z Uczelniami Fahrenheita, odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 17.00 w Muzeum Nauki Gdańskiej. W debacie udział weźmie prof. Joanna Janczewska, dyrektor Instytutu Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Muzeum Gdańska oraz Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na debatę, która zakończy prezentację wystawy plenerowej „Pionierki, badaczki, liderki…Kobiety gdańskiej nauki” przed kościołem św. Katarzyny w Gdańsku. Reprezentantki trzech trójmiejskich uczelni wyższych (Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Politechniki Gdańskiej) podzielą się refleksjami na temat pozycji oraz roli kobiet w gdańskiej nauce.

Prof. Marek Dzida wyróżniony przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka

Pięciu panów w garniturach
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk złożył na ręce dr hab. Marka Dzidy, prof. PG, podziękowanie za efektywną współpracę i wspieranie rozwoju edukacji na Pomorzu podczas pełnienia przez niego funkcji prorektora Politechniki Gdańskiej. Prof. PG Marek Dzida otrzymał też od marszałka okolicznościowy medal.

Podczas spotkania w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, które odbyło się we wtorek 27 września 2022 r., a w którym udział brał również rektor PG prof. Krzysztof Wilde, marszałek Mieczysław Struk podkreślał nieocenione zasługi prof. PG Marka Dzidy na rzecz rozwoju edukacji na Pomorzu w ostatniej dekadzie.

Wielkie otrzęsiny studenckie – Samorząd Studentów zaprasza

Impreza
Wielkie otrzęsiny studenckie to trzy dni zabawy i integracji. Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zaprasza przede wszystkim studentów rozpoczynających naukę na PG, ale miejsca wystarczy dla wszystkich, którzy chcą wspólnie pożegnać studenckie wakacje.

Wielkie otrzęsiny studenckie odbędą się w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. To trzy imprezy i trzy okazje do integracji. Szczegóły w poszczególnych wydarzeniach dostępne są na profilu FB Samorządu Studentów PG.