Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

KONKURS TESTBED ENHANCE – Edycja 2025

mały robocik

Dołącz do Konkursu ENHANCE Testbed 2025 i współtwórz innowacyjne rozwiązania edukacyjne razem z międzynarodowymi partnerami!

Niezależnie od tego, czy myślisz o hackathonach, szkoleniach opartych na cyfrowych bliźniakach, czy narzędziach wspierających edukację inkluzywną — Twój pomysł może otrzymać do 8 400 € dofinansowania! 🧑‍🎓🌍 Zbuduj zespół z przynajmniej 3 uczelniami sojuszu ENHANCE, zdobądź cenne doświadczenie i miej realny wpływ na przyszłość edukacji.

Dla kogo ten konkurs: pracownicy akademiccy, doktoranci, studenci

Smarter Research with AI: How Web of Science Supports Innovation

Artificial intelligence is transforming academic research, teaching and learning. Clarivate makes sure you can safely and responsibly navigate this new landscape while driving research excellence.
Join this session to learn more about recent and future AI-driven developments in the Web of Science, including the latest enhancements of the Web of Science Research Assistant.

mężczyzna pracujący na tablecie

ProtoLab 3 w nowej lokalizacji – studencka przestrzeń innowacji i współpracy już dostępna

ludzie
W nowym miejscu i z nowym wyposażeniem, m.in. specjalistycznymi drukarkami 3D – ProtoLab 3 rozszerza swoje możliwości technologiczne i otwiera się jeszcze bardziej na zaawansowane projekty. Z trzech laboratoriów ProtoLab Politechniki Gdańskiej korzysta obecnie kilkuset studentów.

ProtoLab to przestrzeń, która od lat inspiruje studentów, ale też i pracowników naukowych PG, do realizacji innowacyjnych projektów, eksperymentów technologicznych i działań międzywydziałowych. Na Politechnice Gdańskiej funkcjonują obecnie trzy laboratoria ProtoLab – każda z tych przestrzeni pełni inną funkcję i wszystkie uzupełniają się wzajemnie.

Delegacja CESAER na Politechnice Gdańskiej

delegacja cesaer
Przedstawiciele CESAER – europejskiej organizacji zrzeszającej wiodące wyższe szkoły techniczne z całej Europy – gościli na Politechnice Gdańskiej. Wizyta odbyła się pod koniec marca. Podczas spotkania dla dziekanów, prodziekanów, kierowników i dyrektorów poszczególnych jednostek PG, reprezentanci CESAER zaprezentowali obszary swojej działalności. Dyskutowano o obustronnej współpracy i umiędzynarodowieniu.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, prof. Józef Sienkiewicz, prorektor ds. współpracy, prof. Mariusz Kaczmarek, prorektor ds. kształcenia, prof. Janusz Nieznański, pełnomocnik rektora ds. strategii uczelni oraz prof. Justyna Szostak, pełnomocnik rektora ds. międzynarodowych programów edukacyjnych. Warto podkreślić, że prof. Szostak jest członkiem Rady Dyrektorów CESAER na lata 2023-2025 oraz współprzewodniczącą Task Force Learning & Teaching, której prace prowadzi wraz z prof. Roberto Zanino z Politechniki Turyńskiej.

Usprawnienie odkryć i badań dzięki sztucznej inteligencji: w jaki sposób Web of Science wspiera innowacje

Sztuczna inteligencja zmienia badania naukowe, nauczanie i uczenie się. Clarivate dba o to, abyś mógł bezpiecznie i odpowiedzialnie poruszać się po tym nowym krajobrazie, jednocześnie prowadząc badania naukowe na najwyższym poziomie. Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się więcej o ostatnich i przyszłych osiągnięciach opartych na sztucznej inteligencji w Web of Science, w tym o najnowszych ulepszeniach Web of Science Research Assistant.

mężczyzna pracujący na tablecie
Subskrybuj