Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Politechnika Gdańska ma swoich Ambasadorów. Gala Jubileuszu 120–lecia PG

gala
Aż 69 osób otrzymało statuetki i pamiątkowe medale podczas uroczystej Gali Jubileuszu 120-lecia istnienia Politechniki Gdańskiej, która odbyła się 21 czerwca w budynku Olivia Star. To Ambasadorzy PG, którzy w różny sposób wspierają uczelnię i przyczyniają się do jej ciągłego rozwoju.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości przez prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG.

Zdjęcie Rodziny Politechnicznej, godz. 14.30. Warto wziąć parasol!

ludzie
Jedną z atrakcji Dnia Absolwenta jest wspólne zdjęcie Rodziny Politechnicznej, które wpisało się już w tradycję spotkań absolwentów. Warto znaleźć się na takiej fotografii, jest to bowiem bezcenna pamiątka zarówno dla absolwentów, jak i obecnych studentów oraz pracowników Politechniki.

To także symboliczne spotkanie kilku pokoleń absolwentów, pracowników i sympatyków naszej Alma Mater, które wspaniale ukazuje historię Uczelni i związane z nią ludzkie losy. Zachęcamy do pojawienia się na placu przed Gmachem Głównym w tym dniu.

Sobota, 22 czerwca 2024 r., godz. 14:30, plac przed Gmachem Głównym 

Na Politechnice Gdańskiej wybrano nowe władze KRPUT

cztery osoby
Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej objął funkcję przewodniczącego Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Od września zastąpi na tym stanowisku prof. Teofila Jesionowskiego z Politechniki Poznańskiej. Jednym z wiceprzewodniczących ponownie został prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. 

Wybory nowych władz odbyły się podczas zgromadzenia plenarnego KRPUT 20 czerwca na Politechnice Gdańskiej. Kandydatura nowego przewodniczącego zdobyła jednomyślne poparcie. Na stanowiska wiceprzewodniczących zostali wybrani: prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej, prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej oraz prof. Marek Pawełczyk, rektor-elekt Politechniki Śląskiej.

Sklep z pamiątkami PG zaprasza w sobotę

sklep
Podczas sentymentalnej podróży po uczelni w Dniu Absolwenta, zapraszamy na zakupy do sklepu z pamiątkami PG.

W naszej ofercie znajduje się wiele różnorodnych produktów, które mogą być miłą pamiątką bądź prezentem. Nowe wzory pinsów, krawaty w trzech wersjach kolorystycznych, bluzy z logo uczelni albo z logo wydziału, nowy album „Wnętrza", który jest ostatnią częścią trylogii, w  której skład wchodzą również tytuły „Kampus" oraz „Detale", oraz wiele innych gadżetów.

W sobotę, 22 czerwca, w Dniu Absolwenta, sklep będzie czynny od godz. 10.00 aż do godz. 20.00. 

„Z bazuną i gitarą”. Popołudniowy koncert w Akademickim Klubie „Kwadratowa"

niebieska gitara
Wszystkich miłośników dobrej muzyki zapraszamy w sobotę po południu, na specjalny koncert „Z bazuną i gitarą”. Na historycznej scenie kultowego Akademickiego Klubu Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa" staną przedstawiciele trzech generacji piosenki – wszystkich dekad począwszy od lat 70-tych.

Na to szczególne popołudnie został przygotowany znany repertuar, który większość z uczestników Dnia Absolwenta będzie mogła z przyjaciółmi zanucić, wspominając radosne, beztroskie studenckie czasy. Lubiane, znane piosenki usłyszymy w wykonaniu oryginalnym, jak również we współczesnych adaptacjach twórców.

Na scenie wystąpią zespoły: 111 Blues, Wagabundy, Mietek Blues Band Duo, Fify 60 oraz wykonawcy: Kamil Badzioch, Anna Ciaszkiewicz, Olek Grotowski, Marzena Nowakowska i Zbigniew Hofman.

O jubileuszu uczelni i akademickim Pomorzu. Rektor PG gościem Radia Gdańsk

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej w czwartek 20 czerwca 2024 r. gościł na antenie Radia Gdańsk. Rozmowa dotyczyła m.in. jubileuszu 120-lecia PG i rozpoczynającego się właśnie Święta Uczelni, nowych kierunków i specjalności, a także akademickości na Pomorzu i idei utworzenia w przyszłości Uniwersytetu Fahrenheita.

Rozmowy z rektorem PG można było wysłuchać w porannej audycji „Gość Dnia Radia Gdańsk”, którą poprowadził redaktor Michał Pacześniak.

Politechnika Gdańska gospodarzem konferencji nt. promocji międzynarodowej uczelni wyższych.

Summit on international promotion in HEI - opening by Rector Wilde
Temat „Globalne cele, lokalne wyzwania: strategia międzynarodowej promocji uniwersytetów” omówiony w gronie ekspertów z branży HEI.

6 czerwca br. pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej mieli zaszczyt zorganizować konferencję na temat promocji międzynarodowej uczelni wyższych, w ramach projektu „Promocja międzynarodowa Politechniki Gdańskiej", finansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA (program „Welcome to Poland 2022”).

Spotkanie Rady Programowej ULO

pięć osób
W siedzibie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku odbyło się posiedzenie Rady Programowej szkoły podsumowujące kolejny rok szkolny. Omówione zostały zrealizowane działania na rzecz szkoły i zaangażowanie uczelni patronackich.

Po raz pierwszy w posiedzeniu rady uczestniczył prof. Ryszard Minkiewicz, rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, która w tym roku objęła szkołę swoim patronatem.

Jubileuszowy Koncert Plenerowy już dziś o godz. 20.30

napis carmina burana
Prognoza pogody nam sprzyja! Potwierdzamy, że koncert Carmina Burana odbędzie się zgodnie z planem dziś o godz. 20:30 przed Gmachem Głównym PG.  

Zapraszamy całą społeczność Politechniki Gdańskiej, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających nasz region na ten wyjątkowy, Jubileuszowy Koncert Plenerowy podczas którego pięć połączonych chórów pod batutą prof. Mariusza Mroza wykona kantatę sceniczną Carla Orffa „Carmina Burana".

Subskrybuj