Rowerem na Uczelnię | Politechnika Gdańska

27 Kwiecień - 30 Wrzesień 2022

Kategoria: Współpraca

Typ: Zawody

Od 4.05.2022 Politechnika Gdańska wraz z Uniwersytetem Gdańskim rozpoczynają rywalizację kampanię #roweremnauczelnie. Pilotażowa edycja potrwa do 30 września i skierowana będzie do pracowników obu uczelni.

Jest ekologiczny, służy zdrowiu i podczas podróży nie spala paliw kopalnych. W dodatku świetnie spisuje się w mieście. O czym mowa? O rowerze. Podróżując do pracy, warto wybierać rower (lub hulajnogę), zwłaszcza, że od 4.05.2022 Politechnika Gdańska wraz z Uniwersytetem Gdańskim rozpoczynają kampanię dla swoich pracowników „Rowerem na Uczelnię”. Pilotażowa edycja potrwa do 30.09.2022 i skierowana będzie do pracowników obu uczelni.

Kampania skierowana jest nie tylko do aktywnych rowerzystów. Uczelnie chcą dotrzeć również do tych, którzy nie są przekonani do roweru jako środka transportu. Bo nawyki transportowe można zmieniać w każdym wieku. Tym bardziej, że uczestnicząc w kampanii można wygrać atrakcyjne upominki i nagrody. Osoby, które w okresie 4.05–30.09.2022 przejadą z lub do pracy 50 razy otrzymają pamiątkowy komin, przy 150 podróżach otrzymają praktyczną saszetkę biodrową, zaś ci, którzy wykonają 200 i więcej podróży otrzymają narzędziownik pozwalający na naprawę roweru. Dodatkowo na trzech najwytrwalszych uczestników czekać będą nagrody w postaci bonów zakupowych.

Jak będzie działać rejestracja?

Na osoby, które zarejestrują się w systemie MojaPG i które regularnie będą „dodawać” w specjalnym systemie swoje przejazdy z i do pracy. Jeśli ktoś nie jest w stanie przejechać całego dystansu dom–praca, nie ma problemu: może część podróży odbyć przy pomocy transportu publicznego lub wybrać rower/hulajnogę elektryczną. Takie podróże także się w tej kampanii liczą.

Aby zgłosić się do kampanii, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej https://rowery.pg.edu.pl/ w terminie od 27.04 aż do dnia zakończenia kampanii. Zapraszamy do jak najszybszego dołączenia do akcji, aby w pełni korzystać z dostępnych benefitów.

W formularzu rejestracyjnym należy podać:

• miejsce zamieszkania;
  • szacowaną odległość dom–praca;
  • środek transportu (do wyboru: rower, hulajnoga, rower elektryczny, hulajnoga elektryczna);
  • czy realizowany jest przejazd łączony z innym środkiem transportu (pociąg, autobus, tramwaj).

Uczestnicy mają za zadanie zarejestrowanie swoich podróży rowerem lub hulajnogą do lub z pracy na stronie internetowej kampanii.

Po 30.09.2022 r. wszyscy uczestnicy spotkają się na gali finałowej z udziałem władz uczelni, podczas której zostaną wręczone nagrody zwycięzcom.

Rowerem na Politechnikę? Przyłącz się! Chroń środowisko i swoje zdrowie!

Masz pytania? Napisz do nas: rowery@pg.edu.pl