Koncert charytatywny dla Ukrainy | Politechnika Gdańska

21 April 2022 18:00 - 20:00

Kategoria: Kultura

Typ: Koncert

Zapraszamy społeczność akademicką oraz mieszkańców na bezpłatny „Koncert charytatywny dla Ukrainy”

Koncert pod honorowym patronatem rektorów gdańskich uczelni: Politechniki Gdańskiej, Akademii Muzycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych został stworzony w geście solidarności z narodem Ukrainy.

Miłośnicy muzyki podczas wydarzenia usłyszeć będą mogli m.in. prawykonanie utworu „Modlitwa za Ukrainę”, napisanego przez Richardsa Dubrę, zainspirowanego obecnymi wydarzeniami. W czasie koncertu wykonane zostaną utwory m. in. Ennio Morricone, Cecila Effingera czy też łemkowska pieśń narodowa. Koncert niezwykły, o symbolicznym wydźwięku, prowadzony przez dwóch dyrygentów: Tatianę Lavryk z Ukrainy oraz Mariusza Mroza.
Wystąpi Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej oraz artyści związani z Akademią Muzyczną: Małgorzata Dubieniecka, Karolina Kacprzycka, Marta Różańska, Agata Sędzielewska, Kacper Wołkanowski, Agnieszka Wróblewska- oboiści oraz Izabela Paszkiewicz- fortepian. Koncert wzbogacą wizualizacje graficzne przygotowane przez studentów Akademii Sztuk Pięknych.

Podczas wydarzenia odbędzie się, we współpracy z Pomorskim Oddziałem Okręgowym PCK, zbiórka gotówkowa na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie (przebywającym w Polsce i w Ukrainie).

Osoby, które nie będą miały możliwości uczestnictwa w wydarzeniu na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej, mogą wziąć udział w wydarzeniu online za pośrednictwem kanału  YouTube Politechniki Gdańskiej.