Akademia filmowa dla doktorantów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-27

Akademia filmowa dla doktorantów

Akademia Dokumentalna

W roku akademickim 2016/2017 w semestrze letnim na Wydziale Filologicznym UG odbędą się zajęcia pt. "Akademia Dokumentalna" skierowane do doktorantów - także do wolnych słuchaczy spoza Uniwersytetu Gdańskiego. Program z cyklu „Oblicza człowieka w filmie” obejmuje projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych oraz dyskusje. Wybitne, nagradzane na światowych festiwalach filmy podejmować będą tematykę ludzi i ich postaw wobec przemocy, wojny, ekologii, ekonomii, polityki, choroby, rodziny, miłości czy wolności. W programie znalazły się filmy o tematyce obejmującej jak najwięcej kontekstów związanych z człowieczeństwem, dotykającej problemy jednostki i społeczności w wielu zakątkach globu.

Podczas zajęć realizowanych w ramach projektu „Akademia Dokumentalna” przewidziane są spotkania z wieloma ciekawymi twórcami filmowymi oraz specjalistami poruszanej w filmie tematyki. Zajęcia poprowadzi wykładowca i praktyk, filmoznawca Marcin Borchardt. Trzygodzinne zajęcia połączone z projekcją filmu będą odbywać się we wtorki w auli 1.43 Wydz. Fil. UG o godz. 16.45.

Szczegóły projektu i warunki uczestnictwa>>>