Jaskółki przedsiębiorczości 2016 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-27

Jaskółki przedsiębiorczości 2016

Jaskółki

Masz pomysł na biznes? Zgłoś go do konkursu i wygraj gotówkę.

Trwają zgłoszenia do konkursu "Jaskółki przedsiębiorczości", który skierowany jest do studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej. Zadaniem uczestników jest przedstawienie nietuzinkowego pomysłu na biznes.

Gwarantowana pula nagród wynosi 13 tysięcy złotych brutto. Dodatkowo partner konkursu Fundacja Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości nagrodzi laureatów pierwszego miejsca trzymiesięcznym okresem bezpłatnej preinkubacji projektu.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 11 maja 2016 r. przysłać zgłoszenie na adres: jaskolki@pg.gda.pl. Oprócz podstawowych danych (imię, nazwisko, wydział, adres e-mail, nr telefonu), zgłoszenie powinno zawierać prezentację pomysłu biznesowego w formie krótkiej prezentacji (max 10 slajdów) lub dwuminutowego filmu oraz krótkie streszczenie pomysłu (max 100 słów). Szczegółowe wytyczne znajdują się w regulaminie „Jaskółek” dostępnym na stronie konkursu http://ctwt.pg.edu.pl/jaskolki.

Na podstawie zgłoszeń jury wybierze finalistów, którzy zaprezentują swoje pomysły na forum. Galę finałową zaplanowano na przełomie maja i czerwca br.

Przy ocenie prac – na obu etapach – pod uwagę będą brane następujące kryteria: innowacyjność, strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia, strona ekonomiczna przedsięwzięcia oraz zaspokojenie potrzeb rynkowych.

Ideą konkursu "Jaskółki przedsiębiorczości" jest propagowanie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej.

Konkurs odbywa się pod patronatem prof. dr. hab. inż. Henryka Krawczyka, Rektora Politechniki Gdańskiej.

Partnerami konkursu są: Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Excento sp. z o.o., Politechniczny Klub Biznesu PKB+, Akademicki Inkubator Gospodarczy PG, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz organizacja studencka SimLE.

Polecamy: