Jaskółki przedsiębiorczości 2019 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-27

Jaskółki przedsiębiorczości 2019

Jaskółki

Zapraszamy studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej do zgłaszania swoich innowacyjnych i niekonwencjonalnych pomysłów na biznes w grupach (maks. do 6 osób) bądź indywidualnie. Spośród nadesłanych zgłoszeń do etapu finałowego zostanie wybranych 6-10 najlepszych projektów. Przy ocenie brane będą pod uwagę następujące kryteria:

• innowacyjność,
  • strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia,
  • strona ekonomiczna przedsięwzięcia,
  • zaspokojenie potrzeb rynkowych

Zgłoszenia należy składać do 26 listopada 2019:

• drogą elektroniczną na adres jaskolki@pg.edu.pl (maks. rozmiar pliku 5 MB)
  • osobiście na nośniku elektronicznym do Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG, Al. Zwycięstwa 27, do pokoju nr 13 (parter).

Autorzy prac zakwalifikowani do drugiego etapu będą mieli okazję przedstawić swój pomysł biznesowy w formie prezentacji w czasie gali finałowej.

Zwycięzcy w konkursie otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe, jak również konkretną pomoc merytoryczną w realizacji pomysłów.

Wybrany projekt otrzyma szansę uczestnictwa w serii warsztatów organizowanych przez spółkę celową Politechniki Gdańskiej Excento Sp. z o.o. obejmujących m.in.: zarządzanie projektami, pitching, strategie wprowadzania innowacji.

Dodatkowo, wybrane zespoły będą miały okazję wziąć udział w projekcie „e-Pionier – wsparcie inwestorów z branży ICT szansą na rozwój potencjału uzdolnionych programistów”, w którym można otrzymać finansowanie nawet do 500 000 zł na realizację swojego pomysłu.

Organizatorzy: Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG oraz Excento sp. z o.o.

Konkurs pod patronatem Rektora Politechniki Gdańskiej.

Partnerami konkursu są: Politechniczny Klub Biznesu PKB+, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz organizacja studencka SimLE.

Więcej informacji na stronie konkursu i na Facebooku.