Jean Monnet Symposium | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-27

Jean Monnet Symposium

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej w latach 2016 - 2019 jest gospodarzem Jean Monnet Chair. Do tej pory w ramach projektu Jean Monnet Chair prowadzone były zajęcia dla studentów w tematyce Unii Europejskiej, organizowano otwarte wykłady i praktyczne warsztaty.

W tym roku głównym wydarzeniem będzie Jean Monnet Sympozjum, które odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2019 r.

Sympozjum składać się będzie z seminarium oraz warsztatów poświęconych tematowi konwergencji realnej i nominalnej w Unii Europejskiej.

Omawiane będę różne aspekty konwergencji, jednakże szczególny nacisk zostanie położony na analizę konwergencji gospodarczej między Polską a Europą Zachodnią i jej implikacjami dla całej Unii Europejskiej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.