Konferencja GUT Day for AI | Politechnika Gdańska

Konferencja GUT Day for AI

AI Bay

Szanowni Państwo,

w imieniu politechnicznego klubu Zatoka Sztucznej Inteligencji - AI Bay (http://aibay.ai/) zapraszamy serdecznie na konferencję GUT Day for AI, która odbędzie się na Politechnice Gdańskiej dnia 14 maja 2019 r. Konferencja ma na celu promocję zagadnień z zakresu sztucznej inteligencji.

W czasie jednodniowego spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z wynikami prowadzonych badań na Politechnice Gdańskiej, wymienić doświadczenia oraz zacieśnić współpracę na płaszczyźnie naukowo–badawczo–przemysłowej.
Na konferencji GUT Day for AI swoje referaty wygłoszą naukowcy reprezentujący wszystkie wydziały Politechniki Gdańskiej, prezentując swoje projekty i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie http://aibay.ai/gut-day-for-ai/

Szczegółowy program konferencji:

08:30 – 09:00 Rejestracja
09:00 – 09:10 Rozpoczęcie, Powitanie i Wprowadzenie
09:10 – 09:30 dr hab. inż. Jerzy Głuch, prof. nadzw. PG – Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa „Zastosowanie metod sztucznej inteligencji w energetyce”
09:30 – 09:50 prof. dr hab. inż. Andrzej Stateczny, prof. zw. PG – Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska „Sztuczne sieci neuronowe w rozpoznawaniu i śledzeniu obiektów morskich i w hydrografii”
09:50 – 10:10 dr inż. Michał Grochowski – Wydział Elektrotechniki i Automatyki „Jak rozsądnie korzystać z systemów inteligentnych?”
10:10 – 10:40 Przerwa kawowa nr 1
10:40 – 11:00 prof. dr hab. inż. Edward Szczerbicki, prof. zw. PG – Wydział Zarządzania i Ekonomii „Inteligentna inżynieria wiedzy z decyzyjnym DNA”
11:00 – 11:20 mgr inż. Miłosz Wieczór – Wydział Chemiczny „O inteligencji chemików: jak zdigitalizować chemiczną intuicję?”
11:20 – 11:40 dr inż. arch. Jan Cudzik & mgr inż. arch. Kacper Radziszewski – Wydział Architektury „Sztuczna inteligencja w architekturze”
11:40 – 12:00 mgr inż. Agnieszka Krawczyk-Kłos – Centrum Transferu Wiedzy i Technologii „Działalność CTWT w obszarach S2B – science to business i B2S – business to science”
12:00 – 12:30 Przerwa kawowa nr 2
12:30 – 12:50 dr inż. Patryk Jasik & inż. Adrian Kastrau – Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej „Oznaczanie ludzkich stanów emocjonalnych na podstawie sygnałów EEG – model klasyfikacyjny”
12:50 – 13:10 dr hab. inż. Marek Galewski, prof. nadzw. PG – Wydział Mechaniczny „Roje i neurony w modelowaniu układów mechanicznych”
13:10 – 13:30 dr hab. inż. Jacek Rumiński, prof. nadzw. PG – Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki „Sztuczna inteligencja w analizie danych multimedialnych”
13:30 – 14:00 Dyskusja, Wnioski i Zakończenie

Stanowiska pokazowo-wystawiennicze:

Dział Projektów – możliwości finansowania badań związanych ze sztuczną inteligencją m.in. w programie Horyzont2020.

Most Wiedzy i Most Danych – multidyscyplinarny otwarty system transferu wiedzy oraz repozytorium otwartych danych badawczych.
Centrum Transferu Wiedzy i Technologii + e-Pionier - działalność i możliwość współpracy z CTWT na liniach S2B i B2S (science - to- business & business - to - science) oraz finansowanie rozwiązań problemów społecznych lub gospodarczych, z którymi mierzą się współczesne społeczeństwa.
Koło Naukowe "GRADIENT" (WETI) oraz K oło Naukowe Informatyki Statystycznej (WFTiMS) – prezentacja projektów studenckich w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stroni:e https://bilety.pg.edu.pl/event/gut-day-for-ai/

Zapraszamy serdecznie