Białoruś | Politechnika Gdańska

Białoruś

Kandydat ze świadectwem ukończenia szkoły średniej z Białorusi (Atestat) oraz zdanym egzaminem CT może ubiegać się o przyjęcie na studia.

Aby zostać przyjętym na studia I stopnia na Politechnice  Gdańskiej kandydat powinien:

• założyć indywidualne konto rekrutacyjne w internetowym systemie eRekrutacja,
  • dokonać wyboru rekrutacji – Rekrutacja na studia I stopnia

W terminie wyznaczonym w harmonogramie rekrutacji uzupełnić systemie wymagane dane

Krok 1 –„Wybierz kierunki”

• dokonać wyboru kierunków oraz uszeregować je według własnych preferencji zaczynając od kierunku, którym kandydat jest najbardziej zainteresowany. Można wskazać dowolną liczbę kierunków (wysokość opłaty jest niezależna od liczby wskazanych kierunków)
  • zaakceptować regulaminy i zgody

Krok 2 – „Szkoła średnia"
Podaj nazwę szkoły średniej oraz wybierz typ zdawanej: „matura zagraniczna”.

Wyniki uzyskane w ramach egzaminu CT oraz oceny z Atestat są przypisywane do przedmiotów polskiej matury i przeliczane na punkty przez Centrum Rekrutacyjne.

Sposób przeliczania punktów

Krok 3 – „Olimpiady i konkursy”

Na tej stronie są wymienione olimpiady i konkursy, które odbywają się w Polsce. Jeżeli uczyłeś się zagranicą i nie brałeś udział w olimpiadach i konkursach naukowych możesz od razu przejść do następnego kroku.

Krok 4 – „Płatności i druki”

Zrób przelew w ustalonej wysokości na indywidualne konto
bankowe, wygenerowane przez System nie później niż w ostatnim dniu rekrutacji elektronicznej. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie kandydata pojawi się odpowiedni komunikat. Proces księgowania opłaty może potrwać do 3 dni roboczych.

Krok 5  – „Skany”

W terminie określonym w harmonogramie załącz skany:

1. świadectwa maturalnego Atestat
  2. wyników egzaminu CT
  3. tłumaczenie Atestatu
  4. tłumaczenie wyniku egzaminu CT
  5. apostille do Atestatu
  6. apostille do wyniku egzaminu CT
  7. potwierdzenie posiadania obywatelstwa polskiego

Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany do przyjęcia oryginały powyższych dokumentów będziesz zobowiązany przedstawić w Centrum Rekrutacyjnym Politechniki Gdańskiej w terminie określonym w harmonogramie. Podczas składania dokumentów i dokonywania wpisu na listę studentów będziesz musiał okazać dokument potwierdzający tożsamość i polskiego obywatelstwo.

Niedokonanie wpisu w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z ubiegania się o przyjęcie na studia i zostanie wysłana do Ciebie decyzja o odmowie przyjęcia na studia

1. Zarejestruj się

2. Wybierz kierunki