O nas | Politechnika Gdańska

Koncert Plenerowy na Dziedzińcu przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej

Politechnika Otwarta to wydarzenia na Politechnice Gdańskiej - spotkania naukowe, koncerty, wystawy, promocje książek i inne - przygotowane z myślą o mieszkańcach Trójmiasta i okolic oraz społeczności akademickiej.

Uczestnicząc w wydarzeniach Politechniki Otwartej poznasz wyzwania współczesnej nauki i znajdziesz odpowiedź na wiele pytań, które stawia codzienność. Porozmawiasz z naukowcami i ludźmi kultury, którzy inspirują swoją pasją i wiedzą. Posłuchasz światowej muzyki w aranżacjach młodych, zdolnych artystów. Odkryjesz piękno architektury, odwiedzając nasz zabytkowy Kampus.

Zabierz przyjaciół i rodzinę. Razem poszerzajcie horyzonty i spędźcie dobrze czas.

Zapraszamy na wydarzenia cykliczne…

#CiekawiNauki – spotkania popularnonaukowe pod hasłem „Otwarte spotkania dla dociekliwych. Przyjdź, posłuchaj, zapytaj ekspertów!” W przystępnej formie i miłej atmosferze podejmujemy tematy, którymi żyje współczesny świat: ochrona środowiska, sztuczna inteligencja czy zarządzanie i motywacja.

Dobrze jest – cykl spotkań ze znanymi ludźmi: artystami, dziennikarzami, sportowcami, którzy opowiadają o sobie, swoich wyborach i sposobach na życie. Dotychczas wystąpili: Jacek Tacik, Kinga Baranowska, Bovska oraz Jan Mela i Urszula Mela. Inicjatorem spotkań są gdańscy Dominikanie.

Akademia Muzyczna w Politechnice – kameralne koncerty w wykonaniu młodych artystów
z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W repertuarze znajdziemy utwory polskich i światowych mistrzów muzyki z różnych epok i różnych stylów: od klasyki
po jazz.

Europejska Noc Muzeów – wycieczki po najciekawszych miejscach kampusu, efektowne pokazy chemiczne i wystawy historycznego wyposażenia laboratoriów – to stałe punkty programu Nocy Muzeów na Politechnice Gdańskiej. Ponadto każdego roku przygotowujemy tematyczne atrakcje: gry plenerowe, pokazy artystyczne i wiele innych.

Koncert Plenerowy – widowisko pod gołym niebem na powitanie lata. Pierwszy koncert, z pokazem sztucznych ogni i oświetlonych fontann, odbył się pod hasłem „Muzyka Wody i Ognia”, drugi „Muzyka Letniej Nocy” był ucztą z muzyką filmową i pokazem tanga. Koncert odbywa się na dziedzińcu przed Gmachem Głównym. Strefa food trucków i atrakcje dla dzieci tworzą piknikową atmosferę. Wydarzenie przyciąga tłumy melomanów, rodzin i osób, które po prostu lubią dobrą muzykę.

… oraz okazjonalne

Na przykład wystawy, m.in. poświęcone sztuce ludowej bądź osobowościom związanym z PG oraz spotkania autorskie.

Politechnika Otwarta

Politechnika Otwarta istnieje od 1988 roku. Za realizację inicjatyw odpowiada, powołane z początkiem 2019 roku, Biuro Politechniki Otwartej. Zarządza ono również Politechniką Wielu Pokoleń - pierwszym na Pomorzu uniwersytetem wielopokoleniowym.

Wydarzenia Politechniki Otwartej realizowane są w języku polskim.

Zachęcamy do śledzenia naszych wydarzeń w zakładce Wydarzenia, na profilu Facebook oraz do oglądania filmów na kanale YouTube