Wirtualny Dzień Otwarty | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-04-20

Wirtualny Dzień Otwarty

zdjęcie

Politechnika Gdańska zaprasza maturzystów, rodziców oraz nauczycieli na stronę Ogólnopolskiego Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej.

Dzień Otwarty już za nami, ale strona wydarzenia jest wciąż aktywna.

Podczas Dnia Otwartego prowadzona była transmisja spotkania ze studia telewizyjnego Politechniki Gdańskiej zaaranżowanego w Gmachu Głównym uczelni. „Dzień dobry z Politechniką Gdańską”. Poranny program transmitowany na kanałach YouTube i Facebook PG, w którym wystąpili między innymi studenci, absolwenci i wykładowcy. Uczestnicy rozmawiali o tym, jak wyglądają studia na Politechnice Gdańskiej, przedstawiali ofertę studiów magisterskich i inżynierskich oraz opowiadali o sukcesach zawodowych absolwentów.

Spotkanie było okazją do przedstawienia wyników Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 i wręczenia nagród zwycięskim szkołom. Pomorska Kurator Oświaty, przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i dyrektorzy szkół rozmawiali o tym, jak zostaje się najlepszą szkołą w województwie.

Wirtualny Dzień Otwarty PG był niepowtarzalną okazją do spotkań online ze społecznością akademicką uczelni. W ramach przygotowywanych czatów, warsztatów i webinarów uczestnicy mieli możliwość bezpośrednio porozmawiać ze studentami i wykładowcami oraz dowiedzieć się, jak wyglądają studia na PG i który z kierunków wybrać. Nauczyciele z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość przedstawiali proste (i szybkie) sposoby rozwiązania trudnych zadań matematycznych, które mogą pojawić się na tegorocznej maturze.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Nie możemy spotkać się na Politechnice Gdańskiej osobiście, dlatego zapraszamy Cię do obejrzenia krótkich filmów o każdym z wydziałów.

Zwiedzaj, oglądaj, wybieraj!