Dzień Kariery OFFSHORE 2024 na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-01-12

Dzień Kariery OFFSHORE 2024 na Politechnice Gdańskiej

Offshore
Zapraszamy studentów, absolwentów oraz wszystkie osoby zainteresowane morską energetyką wiatrową na spotkania z przedstawicielami firm, które wraz z rozwojem branży będą poszukiwać wielu specjalistów i profesjonalnej kadry do projektowania, budowy i prowadzenia morskich farm wiatrowych.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2024 roku, w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. To już druga edycja Dnia Kariery OFFSHORE.

To wydarzenie, którego celem jest wspieranie rozwoju branży offshore poprzez popularyzację tematyki dotyczącej morskiej energetyki wiatrowej, a także wspieranie firm w znalezieniu odpowiednich kandydatów do pracy i pomoc studentom i absolwentom w podjęciu pracy w zawodzie.

Morska energetyka wiatrowa to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów odnawialnych źródeł energii, który już niedługo poszukiwać będzie coraz więcej wysoko wykwalifikowanych specjalistów, wyposażonych w odpowiednie umiejętności i wiedzę, ale także osób, które rozwijać będą nowe specjalizacje, tworząc nowe zawody, na które w przyszłości będzie zapotrzebowanie. Branża poszukuje inżynierów, technologów, analityków biznesowych, konsultantów, architektów, badaczy, kierowników projektów, ale pracownicy tego sektora to również szeroka kadra administracyjna odpowiednio przygotowana do obsługi inwestycji związanych z morską energetyka wiatrową.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 stycznia, w godzinach od 10:00 do 14:00. Zainteresowanych zapraszamy na Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, do holu budynku nr 30 na parterze i pierwszym piętrze.

Podczas drugiej edycji wydarzenia zaprezentują się następujące firmy:

 • DEME Dredging NV
 • Enstream Sp. z o.o.
 • Ferchau Poland Sp. z o.o.
 • Noble Drilling Poland Sp. z o.o.
 • OW Polska Sp. z o.o.
 • PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.
 • RWE Offshore Wind Poland Sp. z o.o.
 • Seaonics Polska Sp. z o.o.

Program wydarzenia 

10:00 - 10:15 - uroczyste otwarcie Dnia Kariery OFFSHORE 2024 (hol na I piętrze)

11:00  - 12:45 - wystąpienia na temat morskiej energetyki wiatrowej (sala 410)

 • 11:00 - 11:30 - "Morska energetyka wiatrowa - kariera przyszłości” - Oliwia Mróz -Malik, Menedżer ds. morskiej energetyki wiatrowej, inwestycji i rozwoju, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej 
 • 11:30 - 11:45 - "Elektromorska Innowacja: Nasza Rola w Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii” -  Łukasz Kamerke, Electrical Team Leader,  Seaonics Polska Sp. z o.o.
 • 11:45 - 12:00 - "Pomiary elektryczne na turbinach wiatrowych onshore/offshore – świadomość, bezpieczeństwo, wyzwania” - mgr inż. Bartosz Lang, COO, Enstream. Sp. z o.o.
 • 12:00 - 12:15 -  "DEME Offshore, the Offshore Windfarm Builders.....Worldwide” -  Bas Nekeman, Business Unit Director Foundations Northern Europe, DEME Dredging NV (prezentacja w j. angielskim)
 • 12:15 - 12:30 -   "Zielona energia nad Bałtykiem - rozwój offshore w Polsce i perspektywy kariery w branży" - Aleksandra Jampolska, Stakeholders Manager i Marek Świerżyński, Engineering Associate Director, OW Polska Sp. z o.o
 • 12:30 - 12:45  - "Praca z perspektywami na Offshore Wind”, Mateusz Łaski, Kierownik Projektu, PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.

10:00 - 14:00 - STOISKA FIRM (hol na I piętrze)

10:00 - 14:00  - poradnictwo zawodowe i poradnictwo dotyczące przedsiębiorczości - stoisko Biura Karier i Absolwentów oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku (hol na I piętrze)

Organizatorami Dnia Kariery OFFSHORE 2024 są: Biuro Karier i Absolwentów, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej.

11 wyświetleń