Lubisz gry słowne? Weź udział w Uczelnianym Turnieju Scrabble | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-27

Lubisz gry słowne? Weź udział w Uczelnianym Turnieju Scrabble

Scrabble
Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej zaprasza do udziału w Uczelnianym Turnieju Scrabble, który organizowany jest z okazji 40-lecia istnienia wydziału. Trwają zapisy.

Turniej scrabble odbędzie się w holu Gmachu Głównego 19 kwietnia o godz. 11.00. Będą to rozgrywki w wersji belgijskiej.

Ta wersja, zwana belgijką, polega na tym, że wszyscy uczestnicy, posiadając na stojaku identyczny zestaw liter, starają się jednocześnie znaleźć najwyżej punktowany ruch. Po każdym ruchu sprawdza się, który z graczy wymyślił najdroższy ruch (wartość punktowa), a następnie układa się ten ruch na planszy. Gracze natomiast otrzymują tyle punktów, ile wart był wymyślony przez nich ruch. Na stojak dolosowuje się brakującą liczbę liter i ponawia procedurę wyboru ruchu. Gra kończy się, gdy wyczerpią się wszystkie litery z woreczka, lub gdy nikt nie potrafi wymyślić ruchu, który można wyłożyć na planszę. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która podczas całej gry zgromadziła najwięcej punktów.

Zapisz się

Przewidywana liczba uczestników turnieju: 40. W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób, pierwszeństwo udziału w wydarzeniu będą mieli pracownicy oraz studenci Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG.

Uczestnicy będą grali w parach, w które dobiorą się sami. Turniej będzie składał się z trzech rund, z czego każda potrwa około godziny. Jedna runda będzie składała się z 10 ruchów. Po rozegraniu rundy będzie przewidziana krótka, około 10-minutowa przerwa.

Rozpoczęcie turnieju zostało zaplanowane na godzinę 11:00. Uczestników uprasza się o przybycie co najmniej 30 minut wcześniej przed planowaną godziną startu. Przed rozpoczęciem turnieju uczestnikom zostaną zaprezentowane i szczegółowo omówione zasady gry.

Osoba do kontaktu: Przemysław Rakowski (przemyslaw.rakowski@pg.edu.pl).

14 wyświetleń