Politechnika Superbohaterów – Akcja poboru krwi | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-19

Politechnika Superbohaterów – Akcja poboru krwi

plakat promujący Politechnikę Superbohaterów
Serdecznie zapraszamy na akcję poboru krwi pn. Politechnika Superbohaterów, która organizowana jest cyklicznie przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. doc. dr inż. Marianny Sankiewicz-Budzyńskiej przy Politechnice Gdańskiej.

Akcja odbędzie się 25 marca 2024 roku, w autobusie do poboru krwi, który będzie stał przed WETI B – budynek nr 42 na mapie kampusu. 

Superbohaterowie będą mogli oddać krew w godzinach od godz. 8:30 do 13.00 (rejestracja do godz.12.00).

Akcja została objęta patronatem honorowym przez JM Rektora Politechniki Gdańskiej - Prof. dra hab. inż. Krzysztofa Wilde oraz przez Dziekana WETI - Prof. dra hab. inż. Jacka Stefańskiego.

Współorganizatorzy akcji:

  • Politechnika Gdańska
  • Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG
  • Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku

UWAGA: polskie przepisy wymagają od osoby, która chce oddać krew by znała język polski. Art. 16. Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi mówi, że kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi jest obowiązany znać język polski w stopniu umożliwiającym wypełnienie kwestionariusza dawcy krwi, przeprowadzenie badania kwalifikacyjnego i wywiadu medycznego bez udziału osób trzecich.
Personel medyczny przeprowadzający kwalifikację dawców, działając zgodnie z wiedzą medyczną oraz w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, kieruje się wyłącznie troską o bezpieczeństwo dawców i biorców. 

21 wyświetleń