Tydzień Bibliotek 2024. Lekcje języka migowego | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-30

Tydzień Bibliotek 2024. Lekcje języka migowego

dłonie, język migowt
Biblioteka PG serdecznie zaprasza społeczność akademicką do wspólnych obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji to „Biblioteka – miejsce na czasie".

Program:

Lekcja z podstaw Polskiego Języka Migowego (PJM)
  • 14.05.2024 (wtorek), godz. 1100 oraz 1200
  • Czytelnia w Gmachu Głównym

W trakcie spotkania uczestnicy poznają przykłady podstawowych zwrotów i znaków, na których opiera się sztuka komunikacji za pomocą gestów. Dowiedzą się także o nowoczesnych rozwiązaniach, jakie znajdują się w Bibliotece PG w celu zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Wydarzenie organizowane jest przez Biuro ds. Osób z Różnorodnością Funkcjonalną we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych i Biblioteką PG.
Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia należy przesyłać do 8.05.2024 na adres: borf.dss@pg.edu.pl, wpisując w tytule wiadomości: "Lekcje PJM, godz. …".

Wystawa książek pod hasłem "Biblioteka – miejsce na czasie"
  • 8-15.05.2024
  • Hol przed Biblioteką w Gmachu Głównym

Dodatkowo w wypożyczalni oraz filiach Biblioteki będzie możliwość pobrania okolicznościowych pocztówek, przedstawiających archiwalne fotografie zmieniających się z biegiem lat przestrzeni bibliotecznych.

Strefa online
  • 8-15.05.2024
  • strona internetowa BPG oraz social media (FBInstagramX)

Z okazji Tygodnia Bibliotek zaprezentowane zostanie majowe zestawienie polecanych publikacji w ramach "Książki miesiąca", których tematyka nawiązuje do tegorocznego hasła. W strefie online pojawi się również seria filmików promujących pracę bibliotekarzy.

13 wyświetleń