Studenci rozpoczynają świętowanie. Technikalia.24 już w tę sobotę | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-07

Studenci rozpoczynają świętowanie. Technikalia.24 już w tę sobotę

baner Technikalia 24
Maj to tradycyjnie czas studenckiego święta – juwenaliów. Już w najbliższą sobotę na Politechnice Gdańskiej odbędą się Technikalia.24 organizowane przez Samorząd Studentów PG. Na scenie w Camper Parku przy Centrum Sportu Akademickiego zagrają: Young Igi, Young Leosia, Video i Igi.

Majowe świętowanie studenci PG rozpoczną już w najbliższą sobotę, 11 maja.

Technikalia.24

Już od godziny 14:00 na terenie przy Centrum Sportu Akademickiego na uczestników czekać będą rozmaite atrakcje, przygotowane przez Wydziałowe Rady Studentów oraz Koła Naukowe i Organizacje studenckie, a także strefa gastronomiczna oraz koncerty zespołów studenckich. Wstęp na powyższe wydarzenia jest bezpłatny.

Najważniejszym punktem Technikaliów.24 będą koncerty na scenie głównej. Wstęp do tej strefy – położonej w Camper Parku PG (ul. Towarowa 40) – możliwy będzie od godz. 17:00. Wystąpią: Young Leosia, Young Igi, Igo, Video oraz On the Quiet – zwycięzca tegorocznego przeglądu kapel studenckich.

W jednej z przerw pomiędzy koncertami publiczność zgromadzona przed sceną będzie miała okazję obserwować rywalizację studentów w wielkim finale turnieju „Jeden z Ośmiu”. Zmierzą się w nim reprezentacje Wydziału Chemicznego, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Poniżej prezentujemy harmonogram koncertów:

  • 17:30 – On the Quiet
  • 18:20 – Video
  • 20:00 – Igo
  • 21:30 – Young Igi
  • 23:00 – Young Leosia

Wstęp do strefy koncertowej Technikaliów.24 jest biletowany.

Technikalia.24 - bilety

Juwenalia Gdańskie

Tydzień później, w dniach 17-18 maja na placu przy Bramie Oliwskiej odbędą się Juwenalia Gdańskie. Wydarzenie powstało we współpracy 6  gdańskich uczelni – Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej – oraz Fundacji Gdańskiej.

Na uczestników czekają dwa dni pełne muzyki.  Na scenie wystąpi m.in. legendarna formacja Bajm, a także Vito Bambino, Kacperczyk, Tribbs, Lemon, Lordofon. Jamal, White 2115, Gibbs, Pull The Wire, Gruby Mielzky, Dresscode czy Guzior.

Szczegółowe informacje oraz bilety dostępne na stronie juwenaliagdanskie.pl.

66 wyświetleń