Zagłosuj i doceń swoich wykładowców. Druga edycja programu #eduSHARE | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-24

Zagłosuj i doceń swoich wykładowców. Druga edycja programu #eduSHARE

edushare
#eduSHARE to program stworzony przez Centrum Nowoczesnej Edukacji by docenić i wyróżnić najlepsze wykładowczynie i wykładowców Politechniki Gdańskiej oraz promować najbardziej inspirujące praktyki w dydaktyce akademickiej. Studenci w specjalnej ankiecie zgłaszają kandydatury tych nauczycieli, którzy ich najbardziej inspirują i motywują do rozwoju. 

– To wyjątkowa okazja, by docenić swoich wykładowców. Rola nauczyciela już nie sprowadza się do przekazywania wiedzy, dziś nauczyciel to osoba, która potrafi motywować do uczenia się, wspierać w tym procesie, inspirować, organizować przestrzeń edukacyjną tak, by młody człowiek mógł i chciał się rozwijać. Nauczyciel potrzebuje informacji zwrotnej o swojej pracy, bo to ona daje poczucie sensu, przeciwdziała wypaleniu, dodaje skrzydeł. Dlatego ważne, byśmy mapowali potencjał znakomitych wykładowczyń i wykładowców na Politechnice Gdańskiej i doceniali ich, między innymi podczas gali „Święto Dydaktyki”. Już 30 wspaniałych osób nosi dumnie i ze wzruszeniem złotą przypinkę hashtaga. Gorąco zachęcam studentki i studentów naszej uczelni do zgłaszania nauczycieli, którzy Waszym zdaniem zasługują na wyróżnienie za to, jak uczą i jak budują relacje z Wami. Uczyńmy ich widzianymi, doceńmy, podziękujmy im! – mówi prof. Joanna Mytnik, dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji.

Studenci, którzy chcą docenić i wyróżnić wykładowców, których najbardziej cenią, mogą do 2 czerwca wypełnić elektronicznie zgłoszenie, w którym krótko powinni opisać m.in. w jaki sposób wykładowca motywuje swoich studentów do uczenia się i jak prowadzi zajęcia.

Doceniaj i zgłoś kandydaturę

Nazwiska laureatów drugiej edycji zostaną ogłoszone podczas gali Święta Dydaktyki 14 października 2024 roku.

15 wyświetleń