„SDG Challenge. Projektujemy zrównoważoną przyszłość” – konkurs | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-17

„SDG Challenge. Projektujemy zrównoważoną przyszłość” – konkurs

SDG Challenge
InvestGDA oraz Związek Uczelni Fahrenheita (FarU) zapraszają studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do udziału w konkursie „SDG Challenge. Projektujemy zrównoważoną przyszłość”!

To wyjątkowa okazja do zaprezentowania i wdrożenia swoich innowacyjnych pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz zdobycia atrakcyjnych nagród. Konkurs „SDG Challenge. Projektujemy zrównoważoną przyszłość” jest inicjatywą promującą szerzenie wiedzy w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz jej praktyczne wykorzystanie.

Cel konkursu

Celem Konkursu jest wyłonienie innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do budowania zrównoważonej przyszłości Gdańska. Zgłaszana praca powinna stanowić rozwiązanie jednego z poniższych problemów, wpisujących się w realizację następujących Celów Zrównoważonego Rozwoju:

1. Redukcja stresu i poprawa zdrowia psychicznego młodzieży w ramach Celu 3: Dobre zdrowie i jakość życia;
  2. Instalacje wykorzystujące energię odnawialną w ramach Celu 7: Czysta i dostępna energia;
  3. Inteligentne zarządzanie wodą w ramach Celu 6: Czysta woda i warunki sanitarne;
  4. Ochrona klimatu w Gdańsku w ramach Celu 13: Działania w dziedzinie klimatu.

Nagrody

Laureatom konkursu, tj. osobom lub zespołom konkursowym, przyznane zostaną nagrody w następującej wysokości:

• I miejsce: 9 000,00 zł,
  • II miejsce: 6 000,00 zł,
  • III miejsce: 3 000,00 zł.

Ponadto, zdobywca I miejsca, po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie, otrzyma dofinansowanie na wdrożenie zwycięskiego projektu w wysokości: 30 000,00 zł.

Aby zgłosić projekt należy:

1. Zapoznać się z Regulaminem: Szczegółowe zasady uczestnictwa dostępne są w Regulaminie konkursu. Zapoznaj się z nim uważnie, aby mieć pewność, że spełniasz wszystkie wymagania.
  2. Zorganizować zespół: Twój zespół może składać się z maksymalnie 5 osób. Pamiętaj, że przewidziane są punkty bonusowe dla zespołów, w skład których wchodzą co najmniej dwie osoby pochodzące z różnych uczelni tworzących Uczelnie Fahrenheita: GUMed, PG lub UG.
  3. Wypełnić dokumenty zgłoszeniowe: Po skompletowaniu zespołu, wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz fiszkę informacyjną, a także dołącz wymagane załączniki. Dokumenty dostępne są na stronie konkursu. (www.faru.edu.pl/konkursSDG.)
  4. Wysłać zgłoszenie: Zgłaszane prace należy wysłać drogą e-mailową na adres: konkurs@investgda.pl.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 sierpnia 2024 r. godz. 20:00
  • Ogłoszenie wyników: 22 listopada 2024 r.

Nie przegap tej szansy na udział w konkursie, który może odmienić Gdańsk! Projektujmy razem zrównoważoną przyszłość i realizujmy Cele Zrównoważonego Rozwoju!